Moskva: NATO nemusí vůbec existovat

Moskva: NATO nemusí vůbec existovat
Moskva: NATO nemusí vůbec existovat
Zdroj: www.tomtomas.cz

Vojenská aliance, NATO, která má v současnosti 28 členů, stále roste a to východním směrem. Problém je ovšem v samotné velikosti této aliance, která má za úkol chránit členské státy, před hrozbami, cizích států. To se ovšem nemůže dít, pokud tato aliance, pohltí všechny existující státy.

Jen pro zajímavost, při rozpadu Sovětského svazu se k této alianci přidalo Řecko, Turecko, Německo a Španělsko ke konci 90 let, pak Maďarsko, Polsko a Česká republika o dalších „x“ let později (rok 2004) se přidalo hned sedm států a to: Bulharsko, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Rumunsko, Slovensko a Slovinsko o další čtyři roky později se mezi členy zařadilo i Chorvatsko a Albánie v tomtéž roce požádala o přijmutí do aliance, také Ukrajina a Gruzie. Tento požadavek byl naštěstí zamítnut. Co je ale horší správou, je fakt, že tato „horečka“ s přidáváním nových členů je v hlavách, hlavních politiků aliance, stále aktuální a to za každou cenu. Typickým příkladem je nynější ukrajinský konflikt, ve kterém se USA, snaží z celého sátu udělat jednu z mnoha, svých základen. A díky otrocké vládě, která byla do této země, násilně vmáčknuta, se vše, může stát realitou. Následkem by byly další nepříjemné vztahy vůči Moskvě. Podle politologa, Ivana Konovalova, není možné, aby NATO, nemělo nepřítele, byť jen smyšleného, tím ideálním nepřítelem je prý samotné Rusko.

Jak on sám říká:

Severoatlantická aliance byla vytvořena jako vojenský pakt. A ten může existovat jedině tehdy, když existuje nepřítel. Právě proto se přes veškerá mírumilovná prohlášení vedení NATO pokaždé nachází nepřítel, se kterým musí aliance bojovat.

Zdroj: Hlas Ruska

Moskva: NATO nemusí vůbec existovat
Počet hlasů: 1
Průměr: 5

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář