Mobilizace armády a stále sílící Ruská vojska

Ukrajinská krize stále trvá a řešení je v nedohlednu. Přes noc se na Ukrajinských hranicích u města Krym nashromáždila početná Ruská vojenská síla. V souvislosti s tímto zjištěním, Ukrajina na Krymu nařídila plnou vojenskou mobilizaci a vrcholní činitelé stanovili další body pro ochranu Ukrajinského území.

Mobilizace armády a stále sílící Ruská vojska - fotka 1
Mobilizace armády a stále sílící Ruská vojska
Zdroj: www.ac24.cz

Body znějí následovně:

        Ozbrojené síly budou uvedeny do „plné bojové pohotovosti.“

        Povolají se záložníci a budou se cvičit

        Ministr zahraničí Ukrajiny bude usilovat o pomoc vůdců US a UK se zaručením její bezpečnosti

        Zřídí se střediska nouzového řízení

        Zvýší se bezpečnost na klíčových místech včetně jaderných elektráren.

        Vzdušný prostor se uzavře, pro všechna, nikoliv civilní letadla.

Mobilizace armády a stále sílící Ruská vojska - fotka 2
Mobilizace armády a stále sílící Ruská vojska
Zdroj: www.ac24.cz

Na tuto situaci s Ruskými vojsky se ozval ministerský předseda Arsenij Jacenjuk, který řekl, že Ukrajina se nachází na pokraji totální katastrofy a že místo toho, aby se Vladimír Putin snažil celou situaci, nějak uklidnit, tak poštval své spojence proti sobě. Zároveň také naléhal na mezinárodní komunitu, aby se snažila pana Putina uklidnit a donutit ho k odvolání vojsk z hranic, to se ovšem nestalo.

Také řekl, cituji:

Pokud chce být president Putin tím presidentem, který zahájí válku mezi dvěma přátelskými a sousedícími zeměmi, tak se mu tohoto cíle už téměř podařilo dosáhnout.

To ale není všechno, podle Ukrajinských vůdců, Rusko vyslalo na Ukrajinské území dalších 6 000 vojáků a 30 obrněných vozidel, beztoho, aniž by to Kyjevu oznámili, tím tak porušili vojenskou dohodu, která byla mezi Ruskem a Ukrajinou sepsána.

Stanice BBC, ovšem k této zprávě dodala i své poznatky a to sice: Že v neděli stovky neidentifikovaných střelců obklíčily se svými 13 vojenskými vozidly, z nichž 4 měli připevněné kulomety, základnu ukrajinské pěchoty v Privolnoje. A bránili Ukrajinským vojákům odejít ze základny, případně se na ni dostavit. Podle odhadů, bylo v každém vojenském vozidle zhruba 30 vojáků a všechna vozidla měla Ruskou poznávací značku.

(Sepsaná informace, nebyla dost dobře srozumitelná, proto jsem si větu zkrátil. Děkuji za pochopení Filip Melichar (Autor článku)).

Mobilizace armády a stále sílící Ruská vojska - fotka 3
Mobilizace armády a stále sílící Ruská vojska
Zdroj: www.ac24.cz

Celý tento incident rázem okomentoval i ministerský předseda Arsenij Jacenjuk, který řekl, že manévr ruských sil obkličujících na Krymu vojenskou základnu je „vyhlášením války.“ Poslední slovo v celém tomto incidentu měly dva státy: Francie a Velká Británie, které oznámily, že pozastavují své plány na účast na konferenci G-8, co má proběhnout v Soči.

Zdroj: New World Order Opposition

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář