MHD: Mohu přisednout? „Ne, tady sedím já!”

Stanice Praha Ládví
Stanice Praha Ládví
Zdroj: www.cs.wikipedia.org

Tak zhruba takto, by se dala komentovat „ohleduplnost“ některých cestujících v nacpaném autobuse, či tramvaji. Jeden takový případ se mi stal zrovna včera, když jsem okolo 16 hodiny jel autobusem ze stanice „Praha Ládví“, domů.

Všechno to začalo na autobusové zastávce v Ládví, kam se vždy, zhruba 15 minut před příjezdem autobusu nashromáždí tolik lidí, že je někdy i problematické, nacpat se do jednoho autobusu. Přišel jsem jako vždy, zhruba 5 minut před příjezdem autobusu, všechno probíhalo normálně. To co mně ale docela vyvedlo z míry, byla „ohleduplnost“, některých cestujících, vůči ostatním.

Jednalo  se o lidi, kteří seděli těsně přede mnou, konkrétně o jednu pani ve věku zhruba 30 let, jednu dívku odhaduji tak na 15 let a dva muže, přičemž jednomu mohlo být tak 35, na nejvýš 40 a druhému tak 18 let.

Všichni čtyři si totiž sedli hned vedle uličky, takže sedadla, která byla u okna, zůstala prázdná. To že takhle seděli prvních zhruba 20 minut jízdy, mi nevadí, protože i já raději sedávám sám, pokud to tedy jde.

Ovšem tady se jedná o trošku jiný případ. Po zhruba 30 minutách jízdy, se totiž počet lidí v autobuse, začal navyšovat a najednou tam bylo tolik lidí, že řidič měl co dělat, aby vůbec zavřel dveře. Jak jsem se ale přesvědčil nevlastní oči – se čtyřmi cestujícími, to ani nehnulo, ba právě naopak, někteří si začali horlivě sundávat vrchní vrstvy oblečení a přikrývat s nimi batohy (jednalo se hlavně o muže – 30 až 40 let) a další si buď odložili jen zavazadlo, které měli na klíne, nebo byli úplně v klidu a ostatních lidí, kteří se mačkali vedle nich si nevšímali.

Neřekl bych, kdyby měli s sebou hodně věcí, chápu, že v takové situaci je prostě potřeba mít okolo sebe více místa. Jenomže v tomhle případě šlo o cestující, kteří měli buď jen batoh, nebo kabelku a myslím si, že tolik místa na jeden batoh či kabelku, nepotřebují. Také dokážu pochopit, když člověk zapomene uvolnit místo, ale myslím si, že tady šlo jen o to, kdo ukořistí více místa. Inu jak se říká: “Kdo dříve přijde, dříve bere.”

Pro tento případ by se ale hodilo pořekadlo spíše “Kdo dříve přijde, o místo své nepřijde.”

Zdroj: Vlastní

MHD: Mohu přisednout? „Ne, tady sedím já!”
Počet hlasů: 1
Průměr: 5

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář