Malé státy mohou zbohatnout! Týká se toto i České republiky?

Skotsko se může během několika let, dle informací zpravodajského deníku, Independent Dominic Frisby stát jedním z nejbohatších států na světě. Důvodem k takovému předpokladu je fakt, že tato země je celkem malá a žije vní pouhých pět milionů obyvatel. Podle deníku je zde tak velká pravděpodobnost, že bude spravována férově a demokraticky.

Dalšími velice podobnými státy jako je Skotsko je třeba Singapur, Brunei, Katar, Švýcarsko či Lucembursko, všechny tyto státy jsou bohaté a lidi v nich nemají takřka žádné problémy. Je to “zaviněno” hlavně díky jejich malé velikosti a malému počtu tamějších obyvatel. Například takový Singapur má zhruba 5 miliónů obyvatel.

V Lucembursku zas žije pouhých půl milionů lidí. A i zde jsou podmínky pro člověka velice slušné. Nějaké sociální rozdíli jsou zde velice malé, téměr neodlišné. Možná si teď pokládáte otázku, typu: “Jak je možné, že jsou na tom místní lidé, tak dobře?” Odpověď je vskutku prostá:

V zemi jako je právě Lucembursko je kladen větší důraz na státní správu. S tím samozřejmě souvisí i nějaké lhaní politiků, které je právě, díky lépe chráněné samosprávě, téměř nemožné a zde velice výjimečné. Velice podstatnou roly ale zde hraje malý počet obyvatel, díky němuž je v této zemi daleko snažší provést politické změny. 

Česká republika by se mezi tyto země mohla zařadit taky. Ovšem zde by bylo ale zapotřebí, zcela změnit současné politické tváře, kterým by nešlo jen o jejich vlastní zájmy a prospěch ale o zájmy a prospěch celé země, potažmo celého našeho státu.

Zdroj: Britské listy

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář