Lidé z OBSE na Ukrajině pod palbou

Lidé z OBSE na Ukrajině pod palbouZdroj: www.ceskatelevize.cz
Lidé z OBSE na Ukrajině pod palbou
Zdroj: www.ceskatelevize.cz

Celkem dvakrát se lidi, jež pracují pro organizace, která má na starost bezpečnost a spolupráci v Evropě, OBSE, dostali na ukrajinském území, pod palbu. Naštěstí ani v jednom případě, nebyla následkem smrt, zaměstnanců, či nějaké zranění. Co se týká Ukrajiny, tak ta celou věc popírá a Moskva vyžaduje, důkladné přešetření celých událostí.

První incident, kdy se zaměstnanci OBSE, dostali pod palbu, se odehrál na komunikaci mezi městem Doněck a obcí Kurachove, která leží 50 kilometrů západním směrem od zmiňovaného města, konkrétně v blízkosti obce Marjinka. Zde se k vozům s pozorovateli OBSE, přiblížil nákladní vůz se znakem ukrajinské armády a jeden z vojáků na tato auta vystřelil. Podle prohlášení samotné organizace, pozorovatelé OBSE, ihned po incidentu, celou oblast vyklidili.

Druhý případ, také se šťastným koncem se odehrál toto úterý, nedaleko města Debaljcevo, kde vozidlům s pozorovateli OBSE, přehradila silnici, opět ukrajinská kontrolní hlídka, která vypálila výstražný výstřel. I v tomto případě pracovníci OBSE místo incidentu ihned vyklidily.

Tyto výstřely, Ukrajinská strana, odmítá a Moskva žádá o důkladné přešetření obou případů, dokonce se k těmto událostem vyjádřil i mluvčí ruského ministerstva zahraničí Alexandr Lukševič, který uvedl, že Ukrajina se snaží pracovníkům OBSE, házet klacky pod nohy, neboť je za jejich bezpečí odpovědná.

Konkrétně řekl, cituji:

“Protestujeme proti těmto znepokojivým incidentům a doufáme, že mise OBSE zareaguje stejně.”

V souvislosti s tím se nabízí i otázka na našeho českého prezidenta, který doposavaď, dělal pouze kroky, proti Ukrajině a naopak se zastával Ruska, teď ovšem nečekaně obrátil. Ne úplně, ale trochu jo. Konkrtétně řekl, že kdyby si měl vybrat mezi Ukrajincem a blokem Petra Porošenka, byl by to právě blok Petra Porošenka, který by si zvolil. Co tady „smrdí“?

To, že se český prezident, celou dobu přiklání na stranu Ruské federace, hraje pro ni, jde proti obsazení Ukrajiny Amerikou i proti samotnému západu. A TEĎ je ten vítězný právě Petro Porošenko, aneb osoba, dosazená Washingtonem, která má za úkol donést Ukrajinu Americe na zlatém podnose. Je velice pravděpodobné, že je to Petro Porošenko, kdo nechal oba dva tyto „útoky“ zorganizovat. Nesmíme totiž zapomenout na fakt, že Porošenko je vrchním velitel ukrajinských vojenských složek. A to dámy a pánové ještě není vše.

Stále zapomínáme na další události, které se na Ukrajině odehráli, viz. zmasakrování lidí v Oděse střelba odstřelovačů do demonstrantů z obou stran na Majdanu, nebo sestřelení malajského letadla. Otázka na závěr:

Je tedy Petro Porošenko opravdu tou správnou volbou našeho prezidenta?

Zdroj: Nová Republika

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář