Lidé protestují proti Eu, Řecko protesty zakazuje

Znak Evropské unie
Znak Evropské unie
Zdroj: www.financninoviny.cz

Státy Evropské unie zachvátili protesty. Protestuje se skoro všude. V Itálii, kde demonstranti, kvůli nadměrné státní regulaci ekonomiky, vyšším daním a téměř 12% nezaměstnanosti, požadují odchod vlády a rozpuštění parlamentu.

V Římě kde do ulic zas vešli stovky studentů, kteří petardami zaházeli budovu univerzity, v níž právě jednali ministři – mimo to ale také blokovali silnice a vlakovou dopravu. Dokonce někteří protestující, si postavili stany na mostě, který je na hranicích s Francií.

A ve Španělsku, konkrétně v jeho hlavním městě, v Barceloně jejíž ulice se stejně jako ve zmíněných dvou případech naplnily, hned několika desítkami tisíc, nespokojených lidí, kteřív průběhu protestů, převrhávali popelnice a házeli kamení po policistech. Ti na oplátku proti demonstrujícím použili obušky. Lidé těmito protesty chtěli dát najevo svůj nesouhlas s plány EU, které počítají s liberalizací v oblasti energetiky a finančních trhů.

Krom těchto státu se ale protesty, zaměřené ve velké části proti vládě Evropské unie, začali volně šířit také do dalších zemích, jako je například Velká Británie, Irsko, Řecko, Portugalsko, či Bulharsko, nebo Finsko a ještě řada dalších států.

V souvislosti se šířením protestních akcí je třeba uvést, že zatímco v některých zemích se demonstrace, převrhli do násilností a tvrdých potyček mezi protestujícími a policisty. V Řecku žádné protesty nenastaly. A to proto, protože tamější vláda si s protesty svých občanů, dokázala celkem lehce poradit. Protesty ve své zemi, jednoduše zakázala.

Tímto krokem však řecká vláda vyvolala vůči sobě samotné řadu otázek. Mnoho lidí se totiž začíná ptát. Co Řečtí politici tímto zákazem sledují? Chtějí světu snad něco zatajit? Bojí se toho, že když do ulic vyjde protestující dav, že se svět dozví něco, co by mohlo v současné chvíli vládnoucí Řecko ohrozit?

Zdroj: Svět kolem nás

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář