Jíte hodně Ibalginu? Infarkt či mrtvice vás nemine

Ibalgin
Ibalgin
Zdroj: www.svetkolemnas.info

Trpíte bolestí hlavy nebo zad, máme pro vás Ibalgin, zcela neškodnou pilulku, která utlumí vaši bolest, a vy se můžete v klidu soustředit na práci.

Na takovouto reklamu by zprvu zareagoval asi každý člověk stejně.

“Jdu si to koupit, pro případ nouze,” říkáte si.

Nyní je ale třeba si položit otázku a to sice: „Je tato pilulka zdravý, opravdu tak prospěšná, jak nám hlásí v reklamách?“

Podle švýcarských vědců a řady lékařů tomu tak není. Dokonce tvrdí, že pokud berete tento lék několikrát denně, a praktikujete to takhle několik měsíců, nebo dokonce let, vystavujete se až tří-násobnému nebezpečí infarktu či mrtvice, než normálně.

Krom Ibalginu je tu ale i celá řada dalších léků, které si mohou nepěkně zahrát s vaším zdravím. Takovými typickými příklady je třeba Ibuprofen, nebo Diclofenac. V prvním případě se jedná o lék se stejným nebezpečím, ovšem ten byl v roce 2004 úplně stažen z trhu, kvůli látkám Ceeoxx a Vioxx, které mohou způsobit srdeční kolaps.

Jedná-li se o případ druhý tak zde se vystavujete až čtyřnásobnému riziku infarktu. O to horší je pak fakt, že se tento lék dá volně sehnat v lékárnách. A to dokonce i bez předpisu.

Nyní bychom si výše uvedené léky, jako Ibalgin a Ibuprofen a jejich případné následky, v rychlosti zrekapitulovali.

Co způsobuje Ibalgin?

Z dostupných informací vyplývá, že lidé po Ibalginu sahají hlavně tehdy, když jsou po mejdanu a bolí je hlava. Ovšem, zatím co se vaše hlava pozvolna klidní, váš žaludek trpí.

Co způsobuje Ibuprofen ?

Hned tři nepříjemné onemocnění z nichž nejméně jedno (žaludeční vředy) muže být smrtelné.

• Ničí žaludeční sliznici (křečovitá bolest břicha)

• Způsobuje žaludeční vředy (riziko prasknutí a vykrvácení)

• Ohrožuje střeva (dlouhotrvající průjmy)

Co jiného si tedy vzít proti bolesti?

Doporučovaným lékem pro dospělé je Paralen, který je k dostání ve všech lékárnách a není k němu potřeba recept. Pro děti je pak vhodný Panadol. Obecně se ale doporučuje léky na bolest, střídat.

Zdroj: Svět kolem nás

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář