Islámský stát připravil Turecko o vojáky i o tanky

Islámský stát připravil Turecko o vojáky i o tanky
Zdroj: www.upload.wikimedia.org

Bojovníci radikální teroristické organizace, Islámský stát pozabíjeli více jak desítku tureckých vojáků a zmocnili se turecké vojenské techniky. Celý tento drsný čin ze strany Islámského státu ‘přichází jen několik dnů poté, co si turecká armáda už jedním podobným masakrem u severosyrského města Al-Báb, prošla. Během něho uvedená armáda, stejně jako nyní přišla o značný počet svých mužů. Aktuální situace je ale oproti té, která zasáhla tureckou armádu před několika dny, ale daleko horší.

Všechno se událo během osvobozování nemocničního komplexu Farúk, jenž se nachází na úpatí syrské hory Akil, západně od již zmíněného syrského města, Al-Báb. Tato osvobozovací operace turecké a syrské svobodné armády, však na rozdíl od té, kterou si prošli jen Turci, před pár dny, dopadla naprosto katastrofálně. Z dosud dostupných informací totiž vyplývá, že během osvobozování nemocničního komplexu přišlo v druhé největší armádě v NATO o život, nejméně třináct tureckých vojáků a dalších, více jak třicet jich bylo zraněno. Krom toho turečtí vojáci navíc museli čelit i několika sebevražedným útokům.

Tajností nemůže zůstat ani již zmíněný fakt, že příslušníci Islámského státu se ihned po stažení turecké armády ze svých pozic, zmocnili dvou tureckých tanků, typů Leopard 2A 4. Právě tyto tanky jsou v turecké armádě považovány za ty nejúčinnější. Řada médií si ale všímá, že jejich nasazení v boji zatím není příliš přesvědčivé. Mimo tanků o něž Turecko přišlo i po dřívějším zásahu, protitankovými řízenými střelami se Islamistům podařilo ukrást také jedno obrněné vozidlo ACV-15, jehož ovládání Islamisté dnes už perfektně zvládnou.

Zdroj: Eurasia24

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář