ISIS a masakrování etnických menšin

ISIS a masakrování etnických menšinZdroj: www.ac24.cz
ISIS a masakrování etnických menšin
Zdroj: www.ac24.cz

Vedle ukrajinského dění, nám nesmí uniknout ani dění islámské, konkrétně činy, které provádí, příslušníci islámské armády (Íránské armády), též nazvaní jako organizace ISIS na etnických menšinách v Iráku. Cílem těchto armádních vzbouřenců nejsou jen etnické menšiny v Iráku, ale i muslimové ze šíitské sekty a náboženské skupiny. Nutno také dodat, že také dodat, že organizace ISIS je zaevidována v seznamu, jako nejnebezpečnější, radikální teroristická organizace na světě.

Nyní se ale pojďme podívat, kapánek do historie a to na celý proces utváření této organizace. Všechno to začalo v roce 2003 při vojenském vpádu USA na území Iráku, kdy se ze skupin, zastánců svrženého Saddama, začala tato organizace vytvářet. ISIS, původně ISIL, založil bývalý šéf Al-Kidy, Bakr Al-Bagdadí, který se od Al-kidy, úplně osamostatnil.

Proslulost této organizace, nebo chceme-li, tomu říkat hnutí, je v jejich přísném propagování Islámu a islámského práva, šaría. Jejich oběti jsou hlavně odpůrci islámského sunnitského řádu, na nichž jsou páchány ty největší zvěrstva, které si člověk od dob pravěku, může představit.

A kvůli čemu vlastně tato organizace vznikla? Kvůli neochotě Bašarova režimu, řešit, před 4 roky, spory s odpůrci nového uspořádání a splnit, nebo nějak vyřešit požadavky demonstrantů. Tím řešením nejsou zbraně a vraždy, ale obyčejné vyjednávání.

Spolu s tím souvisí i další událost bývalé, irácké vlády, která nebyla schopná, i přes vládní účast ministrů, sunnitské větve, splnit požadavky sunnitských skupin, dokonce ani obyčejných občanů. Výsledek působení této vlády, byl naprosto nulový, poněvadž nejenom, že bývalá irácká vláda nedokázala, řešit problémy, které byly uvedeny výše, ale nezmohla se ani na vyřešení takových triviálností jako je zajištění bezpečnosti pro obyvatele, případně dostatek pitné vody a o elektřině, ani nemluvě. Z toho tedy vyplývá, že místní důvěra k vládě, byla nulová a slabá. No, a když je vláda slabá, tak logicky dochází k páchání zločinu a základní teroristických organizací.

Bezpochybně dalším faktorem, který jen rozfoukal už tak veliký oheň, byla válka v Sýrii, která se pro mnoho bojovníků, jež byly, nebo jsou členy nějaké teroristické organizace, stala doslova magnetem. Do této války se postupem času, stáhly všechny násilnické organizace, včetně těch iráckých, pocházejících z Sadamovy armády. Výjimku, netvořili ani organizace z povstaleckých bojů, které bojovali proti americkým jednotkám a taky nově formátované irácké armádě a policii.

Zdroj: AC24

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář