Írán podporuje jemenské Húsie. Spojeným státům z toho vstávají vlasy hrůzou

Írán podporuje jemenské Húsie. Spojeným státům z toho vstávají vlasy hrůzouZdroj: www.maruthamunaionline.com
Írán podporuje jemenské Húsie. Spojeným státům z toho vstávají vlasy hrůzou
Zdroj: www.maruthamunaionline.com

Íránský stát v poslední době začíná razantně zvyšovat svojí vojenskou podporu jemenským Húsiům. Jedná se o milici bojující proti současné jemenské vládě, kterou podporuje Saúdská Arábie. Informaci o zvyšující se íránské podpoře, výše uvedeným jemenským Húsiům, londýnské zpravodajské agentuře, Reuters, potvrdili přímo íránští, ale i západní představitelé.

A právě západním představitelům se z těchto informací, o stále sílící íránské podpoře, v posledních několika dnech, ježí všechny vlasy na hlavě. Čím silnější totiž toto tempo íránských, vojenských dodávek bude, tím větší bezpečností problémy budou mít Spojené státy. Ty v průběhu minulého týdne na již uvedenou, jemenskou milici, bojující proti jemenské vládě, zaútočili – a to se střelami s plochou dráhou letu. Důvodem útoku byl chtíč, ze strany Spojených států – pomstít se Húsiům, kteří díky protilodním střelám, provedli několik útoků na americký torpédoborec.

Samotná vojenská podpora jemenským Húsium putuje, dle aktuálních informací, přes jemenského souseda, Omán, konkrétně po pozemních, nedostatečně hlídaných trasách.

Informace o ománské pašerácké trase, poskytlo několik na sobě nezávislých lidí. Prvním zdrojem byl jeden z amerických vládních představitelů, který se ovšem rozhodl (stejně jako všichni ostatní), mluvit jen pod podmínkou anonymity a agentuře Reuters konkrétně sdělil, cituji:

Přes Omán proudí protilodní střely, výbušniny, peníze a personál.

Další člověk zase uvedl, že vojenská podpora Íránu pro Húsie zahrnuje i střely, typu země-země, s krátkým doletem, ale i ruční zbraně.

Poslední zdroj, vysoce postavený diplomat, svými slovy víceméně shrnul předchozí, teď už známa fakta, když uvedl, že od května došlo k „ostrému“ navýšení pomoci Húsiům, která se vztahuje na zbraně, výcvik a peníze.

Výpovědi jednotlivých lidí, samozřejmě zaznamenali i třesoucí se Spojené státy (Washington), které na pašování zbraní, Omán upozornili.

Omán ale jakékoliv pašování zbraní, skrz své území popřel.

Zdroj: Freebeacon.com

Írán podporuje jemenské Húsie. Spojeným státům z toho vstávají vlasy hrůzou
Počet hlasů: 1
Průměr: 4

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář