Heslovité zprávy

Islámský stát přišel o „ministra“ propagandy

Publikováno: 10.10.2016 Autor: Filip Melichar
Islámský stát přišel o „ministra“ propagandyZdroj: www.globe24.cz
Islámský stát přišel o „ministra“ propagandy
Zdroj: www.globe24.cz

Radikální teroristická organizace, Islámský stát dnešním dnem, prostřednictvím svého prohlášení, potvrdila šířící se informace o smrti svého, vysokého představitele, jenž měl na starosti propagandu Islámského státu. Informaci přinesla anglická tisková agentura, Reuters.

Ta ve svém článku uvedla, že v prohlášení, které Islámský stát publikoval na internetu, radikálové této teroristické organizace, vzdávají hold Vaílu Ádilu Hasanu Salmánu Fajádovi, jenž byl rovněž znám jako abú Muhammad Furkán. V prohlášení Islámského státu se ale dle informací agentury vůbec neuvádí, kdy a jak Muhammad Furkán zemřel.

V souvislosti s okolnostmi smrti Muhammada Furkána, nelze nepřipomenout, že k této záležitosti se již dříve vyjádřilo americké ministerstvo obrany, Pentagon. To již dříve uvedlo, že zmíněný činitel Islámského státu, mající na starost propagandu teroristické organizace, zemřel při zářijovém americkém náletu na syrské město Rakka.

Zdroj: Globe24

[su_divider top=”no” divider_color=”#000000″ link_color=”#000000″][/su_divider]

Německé protesty proti NATO

Publikováno: 10.10.2016 Autor: Filip Melichar
Německé protesty proti NATOZdroj: www.friedensdemo.org
Německé protesty proti NATO
Zdroj: www.friedensdemo.org

V německém hlavním městě, Berlíně se tuto sobotu sešlo, více jak 5 000 libí z více jak 200 organizací, aby společně vyjádřili svůj nesouhlas proti aktuální válečné politice, kterou momentálně, globálně uplatňuje Severoatlantická aliance, NATO.

Široké německé veřejnosti se konkrétně nelíbí, že NATO je organizátorem krutých válek po celém světě, hlavně co se týká Ruska a Sýrie. Z tohoto důvodu, tak někteří němečtí občané, hlavně ti, co se aktivně účastnili protestů, požadovali během pochodu z centrálního berlínského náměstí, Alexanderplatz před americkou ambasádu, například o vystoupení Německa z NATO.

Krom toho, ale občané apelovali také na další cíle, jako je třeba:

Drastické snížení rozpočtů na německou obranu

Úplné zastavení vývozu německých zbraní, nebo o zrušení německé účasti na vojenských manévrech, proti Rusku, které na ruských hranicích provokačně organizuje NATO.

Zdroj: Deutsche Wirtschafts Nachrichten

[su_divider top=”no” divider_color=”#000000″ link_color=”#000000″][/su_divider]