Heslovité zprávy

 Nigel Farage se možná stal cílem atentátů

Publikováno: 4.1.2016 Autor: Filip Melichar
Nigel Farage se možná stal cílem atentátu
Nigel Farage se možná stal cílem atentátu
Zdroj: www.telegraph.co.uk

Britský politik a předseda Strany nezávislosti pro Spojené království, Nigel Farage, jenž je znám svými negativními postoji a názory k Evropské unii se pravděpodobně stal cílem atentátu. Politik se svým vozem, typu Volvo V70, totiž během jízdy po francouzské dálnici, havaroval. Naštěstí při Faragovi stáli všichni strážní, takže se mu nic nestalo.

Politika těsně po nehodě vyzpovídal, Britský deník, The Guardián, který citoval jeho slova. Podle informací deníku, byl Farage nucen poblíž francouzského Dunkerku, prudce brzdit, když v tom okamžiku se mu od vozu uvolnilo jedno z kol.

Následně přivolaní policisté zjistili, že všechny matice u kol vozu byly povoleny. A vzhledem k tomu, že na nich nenašli žádné známky únavy materiálu ani výrobní závady, usoudili, že se jednalo o záměrnou sabotáž. Technici, kteří celou událost policii ohlásili pak tento výsledek policii jen potvrdili.

V souvislosti se sabotáží na Farageho, sám politik přiznal, že v minulosti už čelil výhrůžkám smrti.

Zdroj: Freeglobe

[su_divider top=”no” divider_color=”#000000″ link_color=”#000000″][/su_divider]

Zimbabwe bude platit čínským jüanem

Publikováno: 4.1.2016 Autor: Filip Melichar
Zimbabwe bude platit čínským jüanemZdroj: www.ekonom.ihned.cz
Zimbabwe bude platit čínským jüanem
Zdroj: www.ekonom.ihned.cz

Vnitrozemský stát na jihovýchodě Afriky, Zimbabwe bude používat novou měnu. Vedle aktuálně zavedeného amerického dolaru a jihoafrické randy by tento stát používat také čínský jüan. S těmito velice podobnými slovy přišel zimbabwský ministr financí, Patrick Chinamasa, který se k tomuto kroku odhodlal, potom co se Zimbabwe v roce 2009 vzdalo své měny, zimbabwského dolaru, kdy hyperinflace této měny dosahovala astronomických 500 %. Od roku 2009 tak na Zimbabwe oficiálně platí dvě měny, americké dolary a jihoafrické randy a nyní bude nově platit i jüan.

Zimbabwský ministr financí doufá, že tímto krokem zvýší obchodní bilanci s Čínou a že bude přijat obyvateli Zimbabwe.

 

Zdroj: Freeglobe

[su_divider top=”no” divider_color=”#000000″ link_color=”#000000″][/su_divider]