Heslovité zprávy

Pokračující boje o Kunduz

Publikováno: 5.10.2016 Autor: Filip Melichar
Pokračující boje o KunduzZdroj: www.vlasteneckenoviny.cz
Pokračující boje o Kunduz
Zdroj: www.vlasteneckenoviny.cz

Na severu Afghánistánu již třetím dnem pokračují boje o město, Kunduz. Afghánské vládní síly musí momentálně své město bránit, před hnutím Taliban, které se dnešním dnem opět snaží, toto město získat pod svou kontrolu. Informaci o pokračujících bojích o izraelské město, přinesla tisková agentura, AP.

Ta ve své zprávě uvádí i výpověď jednoho z představitelů místní policie, který tvrdí, že útok Talibanu na město, proběhl dnes ráno a údajně byl na město směřován z jihu a východu zároveň.

Boje o město Kunduz, které probíhají většinou na předměstích se samozřejmě promítly i do místní životní úrovně. Od pondělního rána zde došlo, například ke zvýšení cen potravin, které už pomalu dochází. A problémy jsou i s dodávkami elektřiny a vody,

V souvislosti s těmito boji nutno připomenout, že zmíněné hnutí Taliban bylo v Kunduzu od moci, odstaveno, díky americké útočné válce, namířené proti nejhledanějšímu muži světa, Binu Ládinovi, jehož Američané zabili v Pákistánu.

Zdroj: Vlastenecké noviny

[su_divider top=”no” divider_color=”#000000″ link_color=”#000000″][/su_divider]

Z Gazy na Sderot někdo vypálil raketu

Publikováno: 5.10.2016 Autor: Filip Melichar
Z Gazy na Sderot někdo vypálil raketuZdroj: www.eretz.cz
Z Gazy na Sderot někdo vypálil raketu
Zdroj: www.eretz.cz

Poblíž izraelského města Sdaret, dopadla v posledních několika dnech raketa z Gazy. Dle aktuálních informací, raketa dopadla přímo na silnici v blízkosti města a nikdo nebyl jejím pádem zraněn. Samotná raketa byla pravděpodobně vystřelena někým z Hamásem ovládané Gazy a jejím cílem byla pouhopouhá provokace v podobě úmrtí, či zranění několika lidí. Prostě jednoduše řečeno, způsobit lidem v Izraeli další bolest. Je tedy tak velice pravděpodobné, že Izraelské letectvo v několika následujících dnech podnikne, patřičnou odvetu.

 

 

Zdroj: Eretz

[su_divider top=”no” divider_color=”#000000″ link_color=”#000000″][/su_divider]