Heslovité zprávy

SYSTÉM ŘAZENÍ HESLOVITÝCH ZPRÁV:

Vzhledem k tomu, že zde není možné nastavit automatické stránkování příspěvků (příklad 10 příspěvků na stránku) jsou heslovité zprávy na dalších stránkách, rozdělené dle data vydání.


„Nebudu tolerovat úspěchy KLDR ve vývoji jaderných zbraní,“ vzkazuje Trump

Publikováno: 4.1.2017 Autor: Filip Melichar
„Nebudu tolerovat úspěchy KLDR ve vývoji jaderných zbraní,“ vzkazuje Trump
„Nebudu tolerovat úspěchy KLDR ve vývoji jaderných zbraní,“ vzkazuje Trump
Zdroj: www.cs.wikipedia.org

Americký nastupující prezident Donald Trump, skrz svůj miniblog na Twitteru, vzkázal Severní Korei, že nedopustí, aby se mezikontinentální balistické rakety byly schopné přiblížit území Spojených států. Informaci o Trumpově vzkazu Severní Korei přinesla ruská zpravodajská agentura Sputnik.

Trumpův vzkaz přichází jako reakce na nedávné prohlášení samotného severokorejského vůdce KLDR, Kim Čong-una, který v rámci svého novoročního projevu uvedl, že Pchjongjang chystá zkoušku mezikontinentální balistické rakety. Zároveň slíbil, že bude trestat všechny nepřátele země posílením vojenského potenciálu, nevzdají-li se Spojené státy a Jižní Korea vojenských cvičení, která, údajně provokují komunistickou Koreu.

Vzkaz Donalda Trumpa na Twitteru si nyní dovolím odcitovat:

Severní Korea prohlásila, že je v závěrečném stadiu vývoje jaderné zbraně schopné dosáhnout území Spojených států. Tohle se nestane!

Zdroj: Sputniknews

Ruské námořní letectvo získá nová letadla

Publikováno: 3.1.2017 Autor: Filip Melichar
Ruské námořní letectvo získá nová letadla
Ruské námořní letectvo získá nová letadla
Zdroj: www.defence.pk

Námořní letectvo Ruské federace by do svého leteckého parku mělo v dohledných třech letech získat až 100 nových vojenských letadel. S informací na světlo světa včera (v pondělí) vystoupil velitel a generálmajor ruského námořního letectva, Igor Kožin.

Ten konkrétně prohlásil, cituji:

V souladu s programem na modernizaci a obnovu leteckého parku Námořnictva Ruska získá letectvo do roku 2020 okolo 100 nový letadel.

Výše uvedený generálmajor v souvislosti s modernizací leteckého parku námořního letectva také připomněl, že v blízké budoucnosti by současná letadla měla nahradit perspektivní letecké komplexy.

Samotná modernizace ruského námořního letectva by pak měla probíhat v letech 2017 až 2020, přičemž do této armádní oblasti „poputují“ takové stroje jako je stíhací letoun MIG-29K, MIG-29KUB, nebo třeba nové útočné, palubové vrtulníky Ka-52K „Katran,“ které chce Ruská federace po starší verzi vrtulníků Ka-29, znovu zapojit do operací.

Zdroj: Sputniknews

Izraelský premiér podroben výslechu

Publikováno: 3.1.2017 Autor: Filip Melichar
Izraelský premiér podroben výslechu
Izraelský premiér podroben výslechu
Zdroj: www.tydenikpolicie.cz

Izraelský premiér, Benjamin Netanjahua byl údajně podroben policejnímu výslechu z důvodu podezření z korupce. Informaci přinesla izraelská televizní stanice i24, podle jejíž informací se minulou středu, tedy 28. prosince, roku 2016 do Netanjahuovy rezidence dostavili tři vyšetřovatelé. Ti zde údajně pobyli, více jak tři hodiny během nichž, současný izraelský premiér popřel všechna obvinění, vůči své osobě.

Celý výslech izraelského premiéra, tamější policie už podle dostupných informací, zmíněné televize i24, definitivně uzavřela.

 

 

Zdroj: i24

Uprchlíci znovu sexuálně řádili

Publikováno: 2.1.2017 Autor: Filip Melichar
Uprchlíci znovu sexuálně řádili
Uprchlíci znovu sexuálně řádili
Zdroj: www.powderhounds.com

Sexuální „řádění“ uprchlíků, které se odehrálo během loňských silvestrovských oslav v mnoha hlavně německých, ale i dalších evropských městech se bohužel, ani letos ženám, hlavně našeho západního souseda, ale i dalším státům, zcela nevyhnulo. Uprchlicí, stejně jako na začátku minulého roku, roku 2016 dokázali třeba v doslova opevněném Německu a v dalších zemích Evropy za jednu noc, znásilnit hned několik žen.

První, hromadný případ byl stejně jako na přelomu roku 2015 a 2016 zaznamenán v Kolíně nad Rýnem, kde i přes veškeré úsilí policie o zajištění bezpečnosti bylo osaháno několik žen.

Další případy byly znovu zaznamenány i v Rakousku, konkrétně v Salczbursku, kde se žena dostala do tlačenice a muži, původem z Asie ji začali sahat mezi nohy.

Druhý a velice podobný případ, jako ten výše popsaný z Německa, který se odehrál rovněž v Rakousku, „zasáhl“ město Insbruk. Zde bylo několik mladých žen, uprchlíky osaháváno na intimních partiích a líbáno.

Zdroj: Vlastenecké Noviny

Nerozbitný syrský tank T-90

Publikováno: 28.11.2016 Autor: Filip Melichar
Nerozbitný syrský tank T-90
Nerozbitný syrský tank T-90
Zdroj: www.enemyforces.net

Svobodná syrská armáda zveřejnila video, na němž je vidět zásah syrského tanku, typu T-90. Tento zásah se odehrál v jižní části syrského města Aleppa, kde byla na uvedený tank do jeho čelní části, vystřelena protitanková, řízená střela TOW. Ta si svůj cíl úspěšně našla.

Jak se ovšem ale později zjistilo, tak zmíněná protitanková střela, syrský tank nějak více nepoškodila a ani ho nezničila. A to i přes mnohá tvrzení ozbrojenců, kteří dle informací ruského zpravodajského portálu Rusvesna prohlašovali, že tank byl zničen, nebo minimálně poškozen.

V souvislosti s tímto útokem lze připomenout, že stejný incident se odehrál už letos v únoru, kdy opět ta samá střela, tedy TOW, strefila stejný typ tanku, tedy syrský tank T-90. Ten byl zrovna nasazen do služby. A stejně jako v aktuálním případě, nebyl tento tank nějak zvláště poškozen a posádka neutrpěla žádná zranění. Tento fakt následně potvrdili i pořízení fotografie tanku po jeho zasažení.

Zdroj: Eurasia24

Egypt poslal do Sýrie vojáky

Publikováno: 25.11.2016 Autor: Filip Melichar
Egypt poslal do Sýrie vojáky
Egypt poslal do Sýrie vojáky
Zdroj: www.egypt.yin.cz

Egyptská vláda vyslala do válkou sevřené Sýrie, konkrétně do syrského města Damašku, své vojáky. V posledních několika hodinách se tak jedná o již druhý vojenský tah Egypta v syrské válce proti terorismu. Vedle vojáků, totiž Egypt poslal na pomoc Sýrii, také vojenské stíhací letectvo, které by se dle informací zpravodajského listu Assafir, mělo nacházet v syrském městě Hamá.

K válce proti terorismu v Sýrii se později vyjádřil egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí, jenž vyslovil podporu v boji proti terorismu a svému kolegovi, syrskému prezidentovi Bašaru Asadovi za nímž pevně stojí.

Později egyptský prezident v rozhovoru pro portugalskou televizi RTP, označil syrskou vládu za nejdůslednější v boji s teroristy v Sýrii i v otázce obnovení stability v zemi rozvrácené válkou.

Zdroj: Assafir.com

[su_divider top=“no“ divider_color=“#000000″ link_color=“#000000″][/su_divider].

Francie nabízí 10 000 eur těm uprchlíkům, kteří se vrátí domů

Publikováno: 24.11.2016 Autor: Filip Melichar
Francie nabízí 10 000 eur těm uprchlíkům, kteří odjedou domůZdroj: www.lidovky.cz
Francie nabízí 10 000 eur těm uprchlíkům, kteří odjedou domů
Zdroj: www.lidovky.cz

Francouzská vláda se rozhodla dočasně zvýšit finanční podporu těm uprchlíkům, kteří se dobrovolně vrátí do své vlasti. Tato nabídka platí pouze do konce letošního roku a konečná suma za kterou by se uprchlíci, měli vrátit zpět do své země, aktuálně dle slov šéfa francouzského imigračního úřadu, Didiera Leschio, čítá 10 000 eur za jednu rodinu. Krom této částky bude ale každému takovému uprchlíkovi, jenž se vrátí zpět do své země, francouzskou vládou zaplacena i jednosměrná letenka. Informace zveřejnila AFP.

Ta uvádí, že uvedený vládní zákrok, vůči uprchlíkům přichází poté, co byl zničen uprchlický tábor „Džungle,“ poblíž města Calais. V době zničení „Džungle“ bylo tisíce uprchlíků, žijících v tomto táboře rozmístěno do desítek uprchlických center po celé Francii.

Aktuálně bylo zpět do svých zemí deportováno, již 3 051 uprchlíků a do konce roku jich bude deportováno dalších 4 500. Největší zájem mají Afghánci, jichž se v tomto roce vrátilo 400.

Zdroj: France24.com

[su_divider top=“no“ divider_color=“#000000″ link_color=“#000000″][/su_divider].

Medveděv dostal od izraelského ministra zemědělství dron

Publikováno: 23.11.2016 Autor: Filip Melichar
Medveděv dostal od izraelského ministra zemědělství dron
Medveděv dostal od izraelského ministra zemědělství dron
Zdroj: www.oizp.cz

Spojené státy jsou momentálně pobouřeny z aktu, které učinilo vedení Izraele v průběhu návštěvy ruského premiéra, Dmitrije Medveděva. Ten do Izraele přicestoval ku příležitosti 25. výročí, navázání diplomatických vztahů, mezi oběma zeměmi, kde se v rámci návštěvy setkal s izraelským ministrem zemědělství, Uriem Ari’elem. A byl to právě izraelský ministr zemědělství, který se svým darem, ruskému premiérovi postaral v Americe o pořádný rozruch.

Z dostupných informací, totiž vyplývá, že během uvedené návštěvy, bylo ruskému premiérovi, izraelským ministrem, předáno bezpilotní letadlo v hodnotě 50 tisíc dolarů, které má sloužit hlavně v zemědělství. Problém, který zde tímto okamžikem nastává se týká amerických technologií (minimálně kamery), které tento letoun s největší pravděpodobností obsahoval. Židovský stát je totiž povinný, v případě takovýchto amerických technologií, žádat Spojené státy o souhlas k jejich používání. Krom toho, Izrael tyto technologie nesmí předávat třetím stranám.

Velvyslanectví Spojených států v Izraeli, tak tímto okamžikem požaduje od Izraele patřičné vysvětlení.

Zdroj: Haaretz.com

[su_divider top=“no“ divider_color=“#000000″ link_color=“#000000″][/su_divider].

Rusko bude ze spáleného uhlí získávat zlato

Publikováno: 22.11.2016 Autor: Filip Melichar
Rusko bude ze spáleného uhlí získávat zlato
Rusko bude ze spáleného uhlí získávat zlato
Zdroj: www.zlatem.cz

Pokud jste si mysleli, že ze spalování uhlí, nelze získat nic jiného, než teplo a popel, dovolte mi nyní, abych vás tímto okamžikem, vyvedl z omylu. Ruští vědci v Amurském vědeckém centru, které se nachází v ruském městě, Blagověščensk, totiž přišli s metodou, jak z tuny, již spáleného uhlí získat nanejvýš gram zlata.

Výzkum zaměřený na alternativní výrobu zlata probíhá v ruském Amurském centru již patnáct let. Nyní vědci z tohoto centra, přišli s řešením. Celý „trik,“ tkví ve filtrech ve spalovacích kotlích na nichž se při spalování uhlí, ve stopovém množství zachytávají usazeniny zlata a platiny.

Množství získaného zlata ze spáleného uhlí sice není nijak ohromující, i přesto však v Rusku nyní předpokládají, že by se speciální filtry na zachycování zmíněných usazenin, mohli v budoucnu dále instalovat. Počítá se například i s tím, že v průběhu příštího roku bude tento filtr nainstalován i na jednu z místních elektráren.

Zdroj: Rmf24.pl

[su_divider top=“no“ divider_color=“#000000″ link_color=“#000000″][/su_divider].

Příznivci samostatné Kalifornie chtějí v Rusku otevřít velvyslanectví

Publikováno: 21.11.2016 Autor: Filip Melichar
Příznivci samostatné Kalifornie chtějí v Rusku otevřít velvyslanectvíZdroj: www.imageserver-bisnow1.netdna-ssl.com
Příznivci samostatné Kalifornie chtějí v Rusku otevřít velvyslanectví
Zdroj: www.imageserver-bisnow1.netdna-ssl.com

Skupina sdružující příznivce pro odtržení Kalifornie od zbytku Spojených států, „Yes California,“ chce v Rusku otevřít své velvyslanectví. Zprávu přinesl zpravodajský web, The Business Insider.

V článku na uvedeném webu, konkrétně „stojí,“ že hlavní představitel této skupiny, Louis Marinelli, již podnikl první kroky, pro otevření velvyslanectví v Rusku, když před dvěma měsíci do Ruska sám odcestoval. Zde se mu na konci září na moskevské konferenci, podařilo se seznámit s ruskými globalisty, kteří údajně souhlasí s názorem, že stát má právo na sebeurčení.

Krom přesvědčování globalistu o právech států na sebeurčení se ale Marinelli, zmínil také o samotném zřízení velvyslanectví v Rusku, kdy upřesnil, že by mělo jít spíše o vzdělávací centrum. To by mělo v budoucnu informovat Rusy o historii, kultuře Kalifornie a také posilovat obchodní vazby, včetně cestovního ruchu. Tato centra by dle lídra pak měla vzniknout po celém světě. Jak to ale vše dopadne, není ještě vůbec jasné.

Zdroj: The Business Insider

[su_divider top=“no“ divider_color=“#000000″ link_color=“#000000″][/su_divider].

Muslimy zmlácen Švéd, kvůli tomu, že vypadal jak Trump

Publikováno: 18.11.2016 Autor: Filip Melichar
Muslimy zmlácen Švéd, kvůli tomu, že vypadal jak TrumpZdroj: www.friatider.se
Muslimy zmlácen Švéd, kvůli tomu, že vypadal jak Trump
Zdroj: www.friatider.se

Vlna nenávisti a násilí, která se momentálně pojí k výsledku amerických, prezidentských voleb a jejímž cílem se v Americe stali téměř všichni voliči, kteří ve volbách podpořili Donalda Trumpa, pravděpodobně dorazila i do Evropy. Konkrétně do Švédska, kde byl muslimy brutálně zbit majitel restaurace, slavný kuchař a televizní hvězda, Anders Vendel, jen kvůli tomu, že vypadal jako Donald Trump.

 

 

 

Zdroj: Friatider.se

[su_divider top=“no“ divider_color=“#000000″ link_color=“#000000″][/su_divider]

Švédsko terčem uprchlického sexuálního řádění

Publikováno: 17.11.2016 Autor: Filip Melichar
Švédsko terčem uprchlického sexuálního řáděníZdroj:
Švédsko terčem uprchlického sexuálního řádění
Zdroj: www.novinky.cz

Uprchlíci ve Švédsku, neznají své sexuální zábrany. Alespoň to tak momentálně vypadá. Z posledních statistik totiž vyplývá, že každá desátá žena, žijící ve Švédsku se stane obětí sexuálního znásilnění. Do teď bylo dle informací uprchlíky, znásilněno téměř půl milionů tamějších žen, což odpovídá, zhruba 5 % švédské populace a řadově 10 % Švédek. Každá druhá Švédka byla přitom z uvedeného půl milionů, mladší než 25 let.

Uvedená čísla přitom, ale nemusí být konečná. Do této chvíle jsme totiž počítali pouze ty případy znásilnění, které byly nahlášen, nebo nějak potrestány. Teď ovšem nastává chvíle, alespoň odhadnout i ta čísla, nenahlášených a nepotrestaných případů znásilnění, která mohou být dle odborníků až dvojnásobná.

Ať jsou tato čísla jakákoliv, tak švédská vláda v obraně proti takovémuto masivnímu znásilňování už podnikla kroky, kdy do centra ulic nasadila specializovanou protiznásilňovací jednotku. Jejím cílem bude zabránit, takovémuto masivnímu znásilňování, ke kterému dochází už i za bílého dne.

Zdroj: Sedmitza.ru

[su_divider top=“no“ divider_color=“#000000″ link_color=“#000000″][/su_divider]

Ukrajina bez amerických agentů

Publikováno: 16.11.2016 Autor: Filip Melichar
Ukrajina bez amerických agentů
Ukrajina bez amerických agentů
Zdroj: www.youtube.com

Agenti amerických zpravodajských a vyšetřovacích služeb, jako je CIA a FBI v posledních několika dnech, narychlo opustili území Ukrajiny. Informaci veřejnosti v televizní talk show, sdělil bývalý ukrajinský poslanec Nejvyšší rady, Igor Markov. Ten zároveň uvedl, že tento tah je vůbec prvním náznakem toho, že agenti, výše uvedených služeb, potichu opouštějí Ukrajinu.

Markov krom toho také uvedl, že agenti, jež byli staženi z Ukrajiny byli v rychlosti nasazeni do Rumunska a České republiky. Na Ukrajině podle jeho slov, zůstali pouze analytici zpravodajských a vyšetřovacích služeb, jinak všichni ostatní lidé z řad FBI a CIA, kteří organizovali operace a mise, odjeli.

 

Zdroj: Nová Republika

[su_divider top=“no“ divider_color=“#000000″ link_color=“#000000″][/su_divider].

Ruská armáda odstartovala bojovou operaci proti teroristům v Sýrii

Publikováno: 15.11.2016 Autor: Filip Melichar
Ruská armáda odstartovala bojovou operaci proti teroristům v Sýrii
Ruská armáda odstartovala bojovou operaci proti teroristům v Sýrii
Zdroj: www.armadninoviny.cz

Ruský ministr obrany, Sergej Šojgu na setkání ruského prezidenta, Vladimira Putina společně s vedením ministerstva obrany a obranných podniků, potvrdil široké veřejnosti fakt, že se ruská armáda dnešním dnem, přesně v 10:30 zapojila do bojové operace proti teroristům v Sýrii.

Poblíž Sýrie se aktuálně dle jeho slov nachází, chlouba ruského námořnictva, těžký křižník a letadlová loď zároveň, Admirál Kuzněcov, jenž poprvé v historii provádí bojovou operaci. Krom této lodi je zde přítomný také Admirál Grigorovič z jehož paluby už byly vypáleny na pozice teroristů vypáleny řízené střely Kalibr. Vedle lodí se ale na celé akci samozřejmě podílí také ruské stíhačky, Suchoj 33.

Ruský ministr obrany ve svém prohlášení také uvedl, že mezi hlavní cíle ruské armády patří muniční sklady, výcvikové tábory a zařízení vyrábějící zbraně, včetně zbraní chemických. Útoky jsou dle jeho slov zaměřeny především na zázemí teroristických skupin v provinciích Idlib a Homs.

Zdroj: Euroasie

[su_divider top=“no“ divider_color=“#000000″ link_color=“#000000″][/su_divider].

Syrskou opozicí osvobozeno od IS dalších sedm obcí

Publikováno: 14.11.2016 Autor: Filip Melichar
Syrskou opozicí osvobozeno od IS dalších sedm obcí
Syrskou opozicí osvobozeno od IS dalších sedm obcí
Zdroj: www.lidovky.cz

Syrské svobodné armádě, která v Sýrii, aktuálně spolupracuje s tureckým vojenským letectvem se dnešním dnem v rámci operace „Štít Eufratu,“ podařilo od zajetí radikální teroristické organizace, Islámský stát, osvobodit dalších sedm syrských obcí na severu Sýrie. Informaci přinesl generální štáb tureckých ozbrojených sil.

Ve zprávě, kterou vydal, výše uvedený generální štáb konkrétně stojí, že osvobozené vesnice se nachází poblíž syrských měst Mari a Al Rai. Zde bylo tureckým vojenským letectvem zlikvidováno celkem 35 cílů Islámského státu a 6 cílů sebeobrany syrských Kurdů. Podle informací se zničenými objekty staly třeba úkryty, velitelská stanoviště, muniční skladiště, nebo dopravní prostředky teroristů.

Krom zničené teroristické infrastruktury si ale útoky tureckého letectva vyžádali i řadu mrtvých lidí. Konkrétně bylo zabito 9 lidí, přičemž dalších 52 syrských bojovníků bylo zraněno a čtyři těžce zraněný se objevili i v řadách tureckých vojáků a to při ostřelování obrněných transportérů.

Zdroj: Sputniknews

[su_divider top=“no“ divider_color=“#000000″ link_color=“#000000″][/su_divider].

Kanada hodlá v roce 2017 přijmout 300 000 imigrantů

Publikováno: 1.11.2016 Autor: Filip Melichar
Kanada hodlá v roce 2017 přijmout 300 000 imigrantůZdroj: www.hdwallsbox.com
Kanada hodlá v roce 2017 přijmout 300 000 imigrantů
Zdroj: www.hdwallsbox.com

Kanadská vláda se rozhodla, že v průběhu roku 2017 přijme na své území 300 000 imigrantů, tedy stejný počet lidí, jako přijala letošní rok. Informaci reportérům, sdělil tamější ministr pro imigraci, John McCallum jenž uvedl, že kvóta 300 000 imigrantů, vytváří dobré základy pro další imigrační růst.

Jeho přesná slova odcituji:

Jsem přesvědčen, že více imigrantů pro Kanadu by byla dobrá strategie z demografických důvodů.

Poznámka: Kanada se totiž stejně jako ostatní rozvinuté země, potýká se stárnutím populace, což může znamenat také hospodářský úpadek země.

K imigrantským kvótám se ale, krom Johna MacCalluma, vyjádřil i ekonomický poradce ministra financí, Bill Morneau. Ten poměrně nedávno kanadské vládě doporučil, aby své kvóty, týkající se imigrantů, či chcete-li tak uprchlíků, zvýšila na rekordních 450 000 lidí za rok.

Na doporučení ekonomického poradce, obratem zareagoval již zmíněný, ministr pro imigraci, John McCallum, který závěrem prohlásil, opět cituji:

Takový počet je realizovatelný v budoucnosti, nikoliv však už v roce 2017.

Uzavřel McCallum, který jinak s návrhem Morneaua souhlasí.

Zdroj: The guardian

[su_divider top=“no“ divider_color=“#000000″ link_color=“#000000″][/su_divider].

„Máme respekt z ruských systémů protiletadlové obrany“ zní z Ameriky

Publikováno: 31.10.2016 Autor: Filip Melichar
„Máme respekt z ruských systémů protiletadlové obrany“ zní z AmerikyZdroj: www.rt.com
„Máme respekt z ruských systémů protiletadlové obrany“ zní z Ameriky
Zdroj: www.rt.com

Dle tvrzení generálporučíka americké národní rozvědky (DNI), Jamese R. Clappera mají Spojené státy, velký respekt, před ruskými systémy protiletadlové raketové obrany, které jsou momentálně rozestavěny v Sýrii. Takovýmito, velice podobnými slovy odpověděl, výše zmíněný generálporučík na jeden z dotazů, týkající se případného použití těchto systémů proti americkým letounům, jenž zazněl v rámci diskuze na jednání Výboru pro mezinárodní vztahy v New Yorku.

Slova generalporučíka si nyní dovolím citovat:

Máme k těmto systémům výrazný respekt. Jsou to velmi výkonné systémy (…) A nemyslím si, že by je Rusové (v Sýrii) rozmístili, pokud by nepočítali s jejich použitím.

Pro ty, kteří nejsou úplně v obraze připomínám, že Ruská federace v průběhu října nasadila v Sýrii hned několik protiletadlových raketových systémů. Jedná se zejména o protiletadlové raketové systémy, typu S-300, ale také o systémy S-400, jejichž úkolem je ze vzduchu zajistit bezpečnost námořní vojenské základně Tartus a ruským lodím, spadajícím pod Vojenské námořnictvo.

Zdroj: Ria.ru

[su_divider top=“no“ divider_color=“#000000″ link_color=“#000000″][/su_divider].

Čína získá ruské motory za půl miliardy dolarů

Publikováno: 28.10.2016 Autor: Filip Melichar
Čína získá ruské motory za půl miliardy dolarů
Čína získá ruské motory za půl miliardy dolarů
Zdroj: www.viettimes.net.vn

Čínská lidová republika získá od Ruské federace, celkem 224 leteckých motorů v konečné hodnotě, 658 milionů dolarů, tedy v přepočtu za nějakých 15 miliard českých korun. Informaci o Rusko-čínském uzavřeném kontraktu přinesl ruský zpravodajský portál, Rambler News.

Zmíněné letecké motory, typu D-30KU/KP , které mají sloužit pro transportní letouny s označením Il-76/78, budou vyráběny ruskou společností, Saturn. Ta je do Číny vyexportuje díky, ruské společnosti pro vývoz a dovoz zbraňových a obranných systémů, Rosoboronexportu. Ta by zbraně do Číny měla dovážet celkem tři roky – přesněji řečeno od prvního čtvrtletí roku 2017 až do posledního čtvrtletí roku 2020.

V souvislosti s uzavřením takto obrovského kontraktu, mezi Ruskem a Čínou nutno připomenout, že samotná objednávka byla rozdělena na dvě menší objednávky. A to na dodání 54 a následně 170 již uvedených motorů.

Zdroj: Rambler News

[su_divider top=“no“ divider_color=“#000000″ link_color=“#000000″][/su_divider].

Teroristé ničí americké tanky jeden za druhým

Publikováno: 27.10.2016 Autor: Filip Melichar
Teroristé ničí americké tanky jeden za druhým
Teroristé ničí americké tanky jeden za druhým
Zdroj: www.prvnizpravy.parlamentnilisty.cz

Výsledek války, která aktuálně svírá Mosul je stále nejasný. Na toto město, coby centrum Islámského státu, aktuálně útočí ve spolupráci s iráckými vojáky a letectvem také vojenské síly USA. Samotná teroristická organizace se ale Mosulu vzdát jen tak nehodlá a tak se brání a bojuje, jak se jen dá. A momentálně jí obrana i docela vychází. Tedy pokud jde o obranu proti tankům.

Jak totiž o současném dění na bojišti, díky videím, informuje teroristická agentura, Al-Mak, tak tanky USA jsou protitankovými systémy, které aktuálně „drží“ Islámský stát, doslova trhány na kusy. Typickým příkladem takového okamžiku, může být americký tank Abrams, zobrazený v níže přiloženém videu, jehož nádrž byla zasažena protitankovou střelou.

Díky uniklým informacím o bitvě o Mosul, je tedy tak velice pravděpodobné, že síly aliance, která je vedená Amerikou, utrpěly značné ztráty. To závěrem potvrdila i irácká média, která uvedla, že iráčtí vojáci, navzdory velké početní převaze příliš neuspěli.

Zdroj: Rusvesna.su

[su_divider top=“no“ divider_color=“#000000″ link_color=“#000000″][/su_divider].

NATO znepokojeno ruskými loděmi plujícími k Sýrii

Publikováno: 26.10.2016 Autor: Filip Melichar
NATO znepokojeno ruskými loděmi plujícími k Sýrii
NATO znepokojeno ruskými loděmi plujícími k Sýrii
Zdroj: www.news-front.info

Severoatlantickou alianci, NATO aktuálně svírá strach z ruských lodí v čele s letadlovým křižníkem, Admirálem Kuzněcovem, jež plují směrem k syrským břehům, přesněji do východního Středomoří. Informaci o uskutečnění plavby, oznámila 15. října, letošního roku tisková služba Severní flotily, která zároveň uvedla, že Rusko bude na tomto místě provádět bojové přípravy.

Špičky NATO se konkrétně obávají toho, že by se Rusko, mohlo zde zapojit do útoků na syrské město Aleppo. S tímto tvrzením vystoupil včerejším dnem (25. října) v Bruselu, šéf aliance, Jens Stoltenberg, jenž konkrétně prohlásil, cituji:

„Naše obavy spočívají v tom, že skupina letadlových lodí v čele s Admirálem Kuzněcovem může být použita v zájmu intenzifikace bombardování civilních obyvatel.“

V souvislosti s výše popsanou ruskou, lodní výpravou do východního Středomoří by se slušelo připomenout, že její součástí bude, krom Admirála Kuzněcova, také těžký atomový raketový křižník, Petr Veliký, nebo velké protiponorkové lodě Severomorsk, Viceadmirál Kulakov a zabezpečovací lodě.

Zdroj: Sputniknews

[su_divider top=“no“ divider_color=“#000000″ link_color=“#000000″][/su_divider]

Hacker si při útoku spletl stránky

Publikováno: 25.10.2016 Autor: Filip Melichar
Hacker si při útoku spletl stránky
Hacker si při útoku spletl stránky
Zdroj: www.svobodnenoviny.eu

Až k pobavení hodná událost se přihodila americké televizní společnosti CNN a jednomu americkému hackerovi s názvem The Jester (do češtiny přeloženo jako „Šašek“).

Uvedená americká televize totiž informovala širokou veřejnost o napadení stránek ruského ministerstva zahraničí, výše uvedeným americkým hackerem. Bohužel ale americké televize CNN, nejspíše stejně, jako uvedený hacker si pořádně neověřila, jaké stránky ruské ministerstvo zahraničí, aktuálně používá.

Jak se ale následně zjistilo, tak americký hacker, „Šašek,“ napadl staré, již nepoužívané stránky ruského ministerstva zahraničí. Informace o útoku potvrdila na svém Facebooku i mluvčí samotného ruského ministerstva zahraničí, Maria Zacharova, která konkrétně napsala, cituji:

Webové stránky ruského ministerstva zahraničí, o nichž informovala CNN, že byly pod kybernetickým, fungují normálně. I když počet kybernetických útoků na tuto stránku od roku 2013 výrazně vzrostl. Tato informace se týkala starých webových stránek, které již nějakou dobu nepoužíváme.

Americká televizní společnost, CNN si tedy může z aktuálně nadělané ostudy, šít kabát.

Zdroj: Pravda.ru

[su_divider top=“no“ divider_color=“#000000″ link_color=“#000000″][/su_divider]

Clintnová i Trump se stali terči kritiky íránského prezidenta

Publikováno: 24.10.2016 Autor: Filip Melichar
Clintnová i Trump se stali terči kritiky íranského prezidentaZdroj: www.vlasteneckenoviny.cz
Clintnová i Trump se stali terči kritiky íranského prezidenta
Zdroj: www.vlasteneckenoviny.cz

Íránský prezident, Hasan Ruhání v rámci svého projevu, před schromáždĕním v íránském mĕstĕ, Raká, zkritizoval oba dva, současné americké prezidentské kandidáty. Miliardáře Donalda Trumpa i bývalou první dámu a pozdĕji také americkou ministryni zahraničí, Hillary Clintonovou.

Ruhání se v rámci svého projevu zamĕřil, hlavnĕ na poslední tři politické debaty, které v poslední dobĕ mezi Donaldem Trumpem a Hillary Clintonovou, probĕhly. Dle jeho slov je z hlediska morálních zásad, naprosto nepřípustné, aktuální chování obou prezidentských kandidátu

Ke kritickému projevu íránského prezidenta na adresu, obou amerických prezidentských kandidátů lze ještě připomenout fakt, že samotný Ruhání svůj odpor, jak vůči Donaldu Trumpovi, tak ale i vůči Hillary Clintonové, před veřejností nějak zvlášť neskrývá. Neni tomu dokonce ani tak dlouho, kdy se ho novináři, jako hosta na Valném shromáždění OSN ptali, kterého kandidáta by preferoval na post příštího amerického prezidenta. A on odpověděl, že mezi nimi není víceméně žádný rozdíl.

Zdroj: Abcnews.go.com

[su_divider top=“no“ divider_color=“#000000″ link_color=“#000000″][/su_divider]