Evropu svírá strach z ruských, sankčních kroků

Evropu svírá strach z ruských, sankčních krokůZdroj: www.czech.ruvr.ru
Evropu svírá strach z ruských, sankčních kroků
Zdroj: www.czech.ruvr.ru

Nejdříve to byly Spojené státy, společně s Evropskou unií, kdo si na Ruské federaci, konkrétně na sankcích, které byly proti Rusku uvrženy, liboval. Nyní se situace obrátila a to rovnou proti nám Evropanům, jež jsme neustále tlačeni, Spojenými státy do protiruských sankcí. A jak, že se situace vyvíjí nyní? Rusko udělalo, poněkud rázný krok vpřed, který na oplátku, stál daňové poplatníky v Evropě, kolem 180 milion eur.

Kdybychom se měli zabývat, nynější situací, která v Evropě panuje, tak bychom se dopracovali k odpovědi vysokých obav a strachu, před „ruskou agresí.“ Nejhůře na tom, jsou podnikatelé a evropští zemědělci, kteří s napětím sledovali summit NATO ve Walesu, který dnes skončil.

Nynější situaci v Evropě pospal i německý list, jehož hlavním zaměřením jsou právě podnikatelské kruhy, list, Deutsche Wirtschafts Nachrichten, který konkrétně píše, že Němečtí občané mají z krize větší strach, než z vypuknutí války na Ukrajině. Rovněž mají strach i z toho, že budou muset, ze svých kapes platit i následky sankcí ze ostatní země. Dále se tento list odvolává na statistiky jež byly vypracovány, informačním centrem, jedné pojišťovací společnosti, společností R+V (R+v  Infocenter) a dopadli na základě průzkumu z Wiesbadene, takto: Jde konkrétně o průzkum, který byl prováděn v roce 2014 a z 16 v anketě, uvedených důvodů, se na prvním místě s 58%, umístil důvod: Strach z dodatečných výdajů na sociální potřeby z rodinného rozpočtu kvůli tomu, že stát podporuje krizové země eurozóny.

 

Jak dodala sama vedoucí informačního centra, tak tato situace není příliš optimistická, neboť důvod vede v této anketě, už po patnácté. A to není všechno, více jak polovina Německých občanů má strach z následků, přírodních katastrof a také z toho, že budou muset ve stáří spoléhat na  sociální služby.

Krom peněženek, soukromých poplatníků se sankce dotknou i ekonomiky členských zemí Evropské unie, tedy i životní úrovně evropských občanů. Velmi zajímaví je taky fakt, že Evropská komise, během posledních pár dnů, kdy na Ukrajině pobíhali krvelačné boje, připravovala další vlnu protiruských sankcí. Oficiální schválení, nikoli uvalení, bylo ale vydáno až po tom, co bylo z Ruské strany, vyhlášeno příměří.

Zdroj: Hlas Ruska

Evropu svírá strach z ruských, sankčních kroků
Počet hlasů: 1
Průměr: 4

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář