Evropa si koleduje. Zrádce číhá v Belgii, který podporuje plány USA

S tím jak Ukrajina, 16. Června, neuhradila dluh za plyn, Ruská federace, změnila svůj tip plateb. Nyní musí všichni odběratelé ruského plynu, platit předem. A teprve po zaplacení jim bude „poslán,“ patřičný příděl plynu. Jinak řečeno, Gazprom bude posílat do daného státu, pouze tolik plynu, kolik si daný stát zaplatí, bez ohledu na to, v jakém množství dojde k cílovému odběrateli.

Jenže je otázkou, jestli tato situace, která nyní panuje mezi Ukrajinou a Ruskem, v souvislosti s plynem, je situací přirozenou. Protože není vyloučené, ani politické zaměření, EU a spojených států na rusko-ukrajinské jednání, které mohlo ovlivnit celý, dnes už známý výsledek, dost ovlivnit. Pokud se toto USA a EU podařilo, tak jediným cílem USA je kontrola jediného plynného zdroje do Evropy, Ukrajiny. Tím by mohly nastat stejné problémy jako v roce 2008 a 2009, kdy Ukrajina, konkrétně město Kyjev, nelegálně odebíralo plyn a Evropa (Bosna, Bulharsko, Maďarsko, Německo, Řecko, Makedonie, Moldavsko, Rumunsko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Turecko a Chorvatsko), tak krom Itálie, Polska, Rakouska, České republiky a Francie, přišla o 100% ruského plynu. Zatímco Rakousko, Itálie a Polsko, přišlo o 90% a Česká republika s Francií „jen“ o 75% ruských plynných dodávek. Plyn ale není jediná věc, kterou chtějí USA kontrolovat, jejich pracky sahají i po Ukrajinské jaderné energetice, kterou chtějí použít proti Rusku, pro dosažení svých ekonomických cílů a zapojit Moskvu to tzv. třetího energetického balíčku.

Zdroj: Hlas ruska

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář