Dva bombové útoky během 48 hodin

Nádraží ve Volgogradu – pohled kamery umístěné na sloupu Zdroj: www.czech.ruvr.ru
Nádraží ve Volgogradu – pohled kamery umístěné na sloupu
Zdroj: www.czech.ruvr.ru

Nejdřív to byl bombový útok v nádražní hale ve Volgogradu, kde podle dostupných informací zahynulo nejméně 15 lidí. A následně se stejný scénář, odehrál i v jednom z městských trolejbusů, kde zahynulo dalších 14 lidí. 

Podle vyšetřovatelů se v 12:45 místního času (u nás asi v 9:45) u jednoho z nádražních vchodů odpálil, někdejší 32letý zdravotník Pavel Pečenkin (muž slovanského původu). První náznaky, které varovali nic netušící hlídače a lidi kolem, byly kovové rámy, kterými muž prošel a ty začali volat na poplach. Když ho jeden z hlídačů vyzval, aby se nehýbal, bomba (zhruba 10 kilo TNT), kterou měl schovanou v batohu, vybuchla. Aktuální informace “mluví” o tom, že muže pravděpodobně vyděsilo gesto hlídače, proto bombu odpálil, původní plány totiž byly: Dostat se do větší skupiny lidí.

V souvislosti s tímto mužem, nesmíme zapomenout také na poznámku, že již před lety údajně působil v jedné z teroristických skupin v kavkazském Dagestánu.

Další bombový útok při němž zemřelo 14 lidí se odehrál v tom samém městě jen o pár hodin později.Tentokrát se jednalo o výbuch  trolejbusu, který byl prý tak silný, že z trolejbusu zbyla jen kovová kostra. A viníkem je pravděpodobně zase muž. Na místě výbuchu se totiž našli jak ostatky mužského těla tak i prst, který rovněž patří mužskému pohlavý a na němž byl navlečený kroužek, jež běžně jistí granát.

V souvislosti s těmito dvěma velice, mediálně viditelnými událostmi, nařídil ruský prezident, Vladimír Putin ředitely ruské kontrarozvědky (FSB), Alexandru Bortnikovovi, aby urychleně odletěl do Volgogradu a zajistil přísné bezpečností podmínky.

Trolejbus po výbuchu
Trolejbus po výbuchu
Zdroj: www.denik.cz

A o větší bezpečnosti jednal Vladimír Putin i s ministrem vnitra Vladimirem Kolokolcevem a s premiérem, Dmitrijem Medveděvem. V současnou chvíli se obyvatelé Volgogradu bojí, jezdit městskou hromadnou dopravou. Vladimír Putin v reakci na útoky v pondělí podepsal vládní nařízení, podle kterého by každá rodina po oběti útoků ve Volgogradu měla obdržet milión rublů (asi 600 000 Kč), zraněné osoby pak mohly dostat od 200 až do 400 000 rublů.

Veřejné složky před nádražím ve Volgogradu
Veřejné složky před nádražím ve Volgogradu
Zdroj: http://czech.ruvr.ru/

V závěru článku jedna poznámka: Město jako je Volgograd je cílem, mnoha teroristů. O Volgogradu je totiž všeobecně známo, že pokud se zde něco odehraje, tak o tom zpravidla během několika hodiny, tuší celý svět.

Zdroj: AC24

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář