Donald Trump se omluvil za bombardování Srbska

Donald Trump se omluvil za bombardování SrbskaZdroj: www.i.ytimg.com
Donald Trump se omluvil za bombardování Srbska
Zdroj: www.i.ytimg.com

Americký multimiliardář a v současné chvíli také kandidát na post prezidenta Spojených států, Donald Trump se v jednom ze svých interview, jménem Republikánské strany, omluvil Srbsku za jeho bombardování v roce 1995. K této omluvě navíc dodal, že pokud ho občané zvolí novým americkým prezidentem, bude usilovat o zavedení zcela nové politiky vůči Balkánu.

Slova Donalda Trumpa v interview si nyní dovolím ocitovat:

Bombardování Srbů, kteří byli našimi spojenci v obou světových válkách, bylo velkou chybou. Srbové jsou velmi dobří lidé. Bohužel Clintonová administrace jim způsobila dost zla, jakož i celému Balkánu, do kterého přinesly chaos.

Po těchto slovech Trump znovu zopakoval, že se velice omlouvá za americkou a v první řadě Clintonovou politiku, která byla v minulém století, vůči Srbům a celému Balkánu praktikována. Následně prohlásil, že chce zlepšit politické vztahy se srbskou vládou, sídlící v Bělehradě.

Krom Srbska, chce ale Donald Trump problematické politické vztahy Spojených států, urovnat i v Rusku, konkrétně u ruského prezidenta, Vladimira Putina. O něm, v souvislosti s bojem proti radikální teroristické organizaci, Islámský stát, prohlásil, že většina médií stojí proti Putinovy. Tímto postojem, nebo přesněji řečeno spíše mediálně tvořeným názorem se tak, značně snižuje úspěch současného ruského prezidenta v příštích, ruských prezidentských volbách.

Donald Trump tuto omluvu, směřovanou Srbům, samozřejmě i patřičně využil. A to na to, aby si Srby, jež ve značném množství žijí v amerických klíčových městech, jako je Illions, Indiana, Wisconsin, Ohio, nebo Michigan, v prezidentských volbách „naklonil“ na svojí stranu.

Zdroj: Euportál

Donald Trump se omluvil za bombardování Srbska
Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář