Dění mezi Ukrajinou a Ruskem spolu s mlčením a manipulováním zpráv v ČT

S tím jak Ruská federace, vyslala na Ukrajinu, humanitární pomoc, o níž není z našich, ale i těch zahraničních medií, nic známo (byla přijmuta, či nikoliv?), začali se kolem této humanitární pomoci, rojit všemožné a samozřejmě očerňující teorie. Aneb na tomto světě platí heslo: za vším hledej Putina a putinovské Rusko.

Jedním z největších tahounů, jestli né vůbec tím největším je naše Česká televize, která spolu se Spojenými státy, sdílí názor, že Ruská humanitární pomoc, je jen zástěrkou pro invazi na Ukrajinu. Krom toho, že Česká televize, nemá právo na vytváření názorů, se ještě, řeknu-li to hodně ošklivě, snažila lidem „nablejt“ do hlavy, že pro-ruští separatisté, nasadily do bojů 30 ruských tanků 120 obrněných transportérů a 1 200 speciálně vycvičených  zabijáků jež strávili nějaký ten měsíc, výcvikem v Rusku. Dobrá, pokud to tedy je skutečně tak, tak si to jdeme přečíst.

Článek publikovaný na facebookuZdroj:www.protiproud.parlamentnilisty.cz
Článek publikovaný na facebooku
Zdroj:www.protiproud.parlamentnilisty.cz

Klik. No a teď se dostáváme k jádru, celé té věci. Zdá se, že naše milá, Česká televize, udělala v článku, takovou „drobnou korekturu,“ o které, samozřejmě nikdo z uživatelů sociální sítě Facebook, kde byla zpráva publikována, nikdo nemá ani šajna. A v čem to celé tkví? V tom, že článek, který se nacházel na facebookovém profilu, České televize, píše a odkazuje na úplně rozdílné informace. Stále jste nepochopili? Nevadí, vysvětlím? Článek na Facebooku tvrdí, že pro-ruští separatisté, nasadili do bojů super-silnou armádní techniku, zatímco na stránkách samotné Čt se tvrdí, že na tuto super-techniku, separatisté, zatím čekají.

Článek publikovaný na stránkách České televizeZdroj: www.protiproud.parlamentnilisty.cz/
Článek publikovaný na stránkách České televize
Zdroj: www.protiproud.parlamentnilisty.cz/

Ještě lepší je zdroj celé této zprávy, tím je samozřejmě ČTK a ČT24, další fakt, který snižuje věrohodnost České televize. Nyní se nám nabízí otázka? Česká televize, má podle podmínek, vysílat zprávy, jež pocházejí, minimálně ze dvou nezávislých zdrojů, nebo snad ne? Podívejme se, co tedy zákon praví?

Česká televize odkazuje na sebe saméZdroj: www.protiproud.parlamentnilisty.cz
Česká televize odkazuje na sebe samé
Zdroj: www.protiproud.parlamentnilisty.cz

Česká televize smí odvysílat zprávu ověřenou alespoň ze dvou důvěryhodných a na sobě vzájemně nezávislých zdrojů, pouze v případě informací, které oficiálně zpřístupnily veřejné úřady a instituce, postačí jeden oficiální zdroj, není-li z okolností zřejmé, že jde o nepravdivé nebo nepřesné údaje. Pokud je v naléhavých případech pro nemožnost ověřit informaci u druhého zdroje a s ohledem na váhu veřejného zájmu, k němuž se zpráva vztahuje, výjimečně nezbytné odvysílat informaci pocházející pouze z jednoho zdroje, musí na to být divák upozorněn.

Chcete pravdu? Česká televize vám jí určitě neřekne

Ano, přesně tak. Dokonce se dá hovořit i o tom, že Česká televize je v oblasti falešného zpravodajství, dokonalou jedničkou, když na tento blud (vyslání 30 tanků a 120 obrněných transportérů spolu s 1 200 lidí, kteří prošli čtyřměsíčním výcvikem na území Ruské federace), nachytali i zahraniční média. Podle České televize, toto prohlásil, šéf samozvané doněcké vlády, Alexandr Zacharčenko. Jediná, která byla co k čemu a rozhodla se celou tuto zprávu ověřit byla Lifenews, která se přímo s premiérem spojila. Dovolím si citovat rozhovor (k dispozici je i video):

Redaktorka:

V západních a ukrajinských masmédiích se objevila zpráva, že používáte techniku ruské armády, a že ve vašich řadách bojují její příslušníci, co byste jim na to řekl?

Zacharčenko:

Co je to za nesmysl? Jsme připraveni zvítězit se zabavenou technikou nepřítele. Máme tolik zabrané ukrajinské techniky, že ji ani nestíháme dávat dohromady a používat. Ukrajinci ji všude nechávají tolik, že do ní nemáme ani dost posádek. A co se týče připravování lidí‘…  jedou k nám dobrovolníci z celého světa – Turci, Srbové, Italové; jsou tady i Němci. A samozřejmě i Rusové, ale nejsou to příslušníci ruské armády. Většinou jde o ruské kozáky a nebo dobrovolníky, kteří pocházejí z Ukrajiny. Jde ale o dobrovolníky! Už jsme udělali i internacionální brigádu. Nepředstavujte si, že máme brigády po tisících lidech. Ale to, že by je někdo cvičil v Rusku, je nesmysl. Techniku máme zabranou od Ukrajinské armády. Přicházejí k nám i její členové. I důstojníci…“

Tímto bych uzavřel otazník o 120 obrněných vozech, 30 tancích a 1 200 perfektně vycvičených zabijácích. Jedno je ale jisté: Česká televize je proti všem lidem s touto zprávou naprosto miniaturní, protože není možné to, aby v dnešním světě, který je plný foťáků a dalších vymožeností, nebyl ani jeden záznam o humanitární pomoci pro Ukrajinu. A když jsme u těch medií a u té manipulace, tak jak je to vlastně s pádem letadla?

Shrnu to velmi rychle. Je to úplně stejné jako případ s humanitární pomocí na Ukrajinu, který byl pospán výše. I zde platí heslo: „Za vším zlým hledej Putina“. Jak jste si mohli všimnout, tak nikde, v žádných zprávách, se nemluví o tom, že by to letadlo sestřelila ukrajinská armáda. Řeknu vám proč. Protože to ani nejde. Podle informací, které jsou normálním lidem jen těžko dostupné, je skoro nemožné, aby ukrajinská armáda něco takového kočírovala. Z toho tedy vyplývá jedno jediné a to sice, že někdo jim musel pomáhat. Ale kdo to sakra je, tady je háček? Ne ne, žádný háček, protože podle starého, lidem dosti známého přísloví: „Postižená husa nejvíc kejhá“, v roli detektiva přeloženo asi nějak „zločinci obvykle vstupují na scénu jako první,“ se lidem naskytuje téměř na světlo vykřiknutá odpověď, Amerika, náš mediálně, milovaný, západní svět.

To oni se první ozvali. Oni v prvních chvílích, kdy ještě nebylo takřka nic jasné a nikdo nic nevěděl, naplno zařvali, že za to muže Putin, později dezertéři z Krymu.. A proč vlastně? Protože západ je celý vyjukaný z toho, že díky svému přístupu (vydírání, zabíjení a všemi možnými sankcemi) k ostatním státům, ztrácí svou rezervní měnu, dolar. A proto, když k rozdmýchání válečného ohně, nezabral Majdan na Ukrajině, zkusili to Američané znovu, tentokrát s letadlem.

Smutný fakt, o to smutnější je fakt, že naše havlistická média, jdou těmto „americkým sviním“ naproti.

Zdroj: Protiproud

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář