Cukr může zabít

Cukr může zabíjet
Cukr může zabíjet
www.tidymart.com

Moučka, kterou si ráno sladíte čaj, nebo odpoledne kafe, vám může způsobit rakovinu. S takovýmto tvrzením přišli v nedávné době lékaři kteří tvrdí, že co se týká cukru, mohly bychom ho srovnat třeba s tabákem či alkoholem.

Důvodem pro takovéto srovnání (cukr = tabák a alkohol) není jenom fakt, že lidé si cukr ve stále větším množství přidávají do jídel či nápojů. A tím pádem se tak lidstvo vystavuje vysokému riziku, že ho zachvátí epidemie obezity. Ten hlavní důvod je někde jinde.

A to přesně v dávkování. Není to příjemná informace, ale lidé jsou dnes na cukru už závislí a to do té míry, že ho musí „požít“ až několikrát denně, zvláště pak děti.

Pro ty je dle tvrzení lékařů cukr, opravdu co se týká škodlivosti, srovnatelný s alkoholem. U dospělých zas lékaři závislost přiřazují spíše k tabáku.

V souvislosti s dětmi a jejich závislostí na cukru, nutno zmínit, že některé státy, začali cukr nahrazovat umělými sladidly a to zejména právě v dětské stravě.

Podle odborníků na zdraví životní styl, bychom cukr do našeho jídelníčku měli zařadit v hodnotách od 10 do 15% ze všech kalorií, které za den sníme. Přesné hodnoty se pak samozřejmě odvíjí od konkrétního pohlaví, věku a další parametrů člověka.

Zdroj: Svět kolem nás

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář