Co je zač Bouvetuv ostrov?

Co je zač Bouvetuv ostrov?Zdroj: www.svetkolemnas.info
Co je zač Bouvetuv ostrov?
Zdroj: www.svetkolemnas.info

Podle Wikipedie se jedná o norský, sub-antarktický ostrov, který byl vytvořen vulkanickou činností a leží v atlanském oceánu. Krom toho je až do současné doby, zcela prázdný a neobydlený. Dostat se na jeho povrch je velice obtížné, neboť se zde nevyskytuje žádný přístav. I přes to, že se zde nenachází, žádný přístav a oficiálně je tento ostrov považován za pustý, je tu zde pár nesrovnalostí, které nás donutí, si položit otázku: Je tento ostrov opravdu tak pustý, jak si myslíme?

Těmi nesrovnalostmi jsou třeba kybernetické útoky směřující hlavně proti Spojeným státům, jež jsou odsud „vysílány“ a jejichž intenzita je mnohonásobně vyšší, než intenzita útoků třeba z Ruska či z Číny. Dokonce se na internetu vyskytla i doména tohoto ostrova (.bv), kterou podle všeho vydal skandinávský internetový protokol Viking. Tento ostrov má i svůj vlastní znak, který se z tohoto, místa při sledování kybernetických útoků, zobrazuje.

Jsou tu ale ještě další informace, podle kterých ostrov figuruje například i v kontroverzním systému HAARP, do angličtiny přeloženo jako High-frequency Active Auroral Research Program, jehož domovem je Aljaška. A o co, že konkrétně jde?

Dle některých informací se jedná o vysokofrekvenční, aktivní, polární, výzkumný program, jehož úkolem je zkoumání ionosféry. Pak ale existuje i řada jiných informaci, podle nichž program HAARP, představuje zbraň nebo při nejmenším vojenské zařízení. Bylo dobré v souvislosti s otázkami, okolo osídlení Bouvetova ostrova, poznamenat že v roce 2012, uživatel, jež se přezdívá revmichellehopkins zaznamenal signál HAARP právě, z tohoto ostrova.

Zároveň nesmíme zapomenout ani na další záhady, které se s tímto ostrovem pojí a nutí nás si pokládat otázky o jeho opuštěnosti.

Těmi záhadami je třeba rok 1964 kdy byl u zmíněného ostrova, nalezen záchranný člun, v němž se našlo i několik věcí. Žádný pasažér, ale v tomto člunu nebyl. Nebo že na ostrově, i přes to, že je tato krajina, považována za přírodní rezervaci, došlo k relativně velkému záblesku. Podle odborníků a intenzity záblesku, lze usuzovat, že na ostrově došlo k výbuchu, menší jaderné bomby, jejíž záblesk 22. září, roku 1979 zachytla i americká družice, Vela.

Zdroj: Svět kolem nás

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář