Čipy pod kůží, dohlížející nejen na zdravotní stav pacienta se stanou skutečností – první výzkumy financuje Korejská, Národní, vědecká nadace

Čipy pod kůží, dohlížející nejen na zdravotní stav pacienta se stanou skutečností – první výzkumy financuje Korejská, Národní, vědecká nadaceZdroj: www.wertyzreport.com
Čipy pod kůží, dohlížející nejen na zdravotní stav pacienta se stanou skutečností – první výzkumy financuje Korejská, Národní, vědecká nadace
Zdroj: www.wertyzreport.com

Sledování lidských orgánů a jejich správných funkcí, nebo díky zdravotnické firmě Johnson & Johnson zničení případného viru, ještě před jeho vypuknutím, tak takovéto možnosti léčby by se nám již za krátkou dobu, díky čipům pod kůží a nejenom jim, mohli „otevřít“. Bohužel ale tato na první „pohled“ super novinka, má i své tmavé stránky: Nelze totiž vyloučit, že krom sledování lidského zdravý, umožní tyto čipy, různým vládním agenturám také lepší náhled do Vašeho soukromí. S touto realitou se ale v dnešní době, kdy je vše sledované a monitorované už prostě budeme muset smířit – projekty, nebo lépe řečeno, jeden projekt na vývoj takovýchto čipu se už totiž rozjel a další se chystají. Zatím tady ale takovýto projekt máme jeden a u něj by bylo dobré si říct, že je financován ze strany Korejské Národní, vědecká nadace, zkráceně NSF.

Ta podle dostupných informací věnuje na dokončení vývoje tohoto čipu (konkrétně na vytvoření implantovatelné antény, sledující funkčnost důležitých částí těla), finanční podporu až 5 070 dolarů, přičemž se předpokládá, že toto zařízení, které se bude vpichovat pod kůži, bude schopné sledovat kompletní, zdravotní stav pacienta, včetně toho, že by mělo stahovat a nahrávat všechna data o pacientovy.

Poznámka autora: Sledování kompletního zdravotního stavu u člověka, budiž – může to být prospěšné a nelze vyloučit ani variantu, že to muže zachraňovat životy. Co by nám ale mělo vytvářet větší vrásky na čele je stahování a nahrávání dat. V popisu grantu (částky, jež byla věnována na dokončení vývoje čipu) od korejské nadace, totiž stojí tato slova cituji:

Antény poblíž nebo uvnitř lidského těla jsou důležité v několika oblastech, týká se to i zdravotní péče.

Poznámka autora: Co z toho tedy vyplývá, nebo může vyplývat? Snad jedině to, že ode „dneška“ Vás tajné agentury budou moci odposlouchávat i doma.

Dále v popisu grantu stojí, cituji:

Implantovatelná zdravotní zařízení, jako např. kardiostimulátory nebo sítnice, jsou čím dál více populárnějším článkem moderního zdravotnictví a implantovatelné antény jsou důležité pro sledování baterií, nahrávání a stahování dat vhodných ke sledování pacienta atd.

A jak vlastně celé zařízení funguje? Jak bylo zmíněno již na začátku článku, tak důvodem pro udělení grantu, ze strany Korejské nadace je vytvoření speciálních antén. Konkrétně takových antén, jež budou schopny vytvořit tzv. „ultra vysokofrekvenční signály,“ které se dostanou skrze lidskou tkáň a budou tak moci přenášet signály z a do zařízení. Pokud se jedná o složení těchto antén, tak složeny prý budou z vodivého inkoustu a vzhledem by pak mohli připomínat tetování.

Nutno dodat, že již mnohokrát zmiňované čipy, nejsou jedinými přístroji, které by měli sledovat lidské zdravý, nebo dokonce léčit. Krom těchto čipu podobné zařízení chystá třeba vyhledávací gigant, Google jež chce díky svému projektu Nanoparticle Phoresis chce vytvořit takový náramek, který dokáže léčit na dálku. Celý proces léčení se skrývá v tom, že zařízení je prý schopné komunikovat s nanočásticemi v krvi pacienta, které likvidují nebezpečné částice.

Zdroj: Wertyzreport

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář