Čínu rozčilují nebezpečné taktiky japonských stíhacích letadel

Čínu rozčilují nebezpečné taktiky japonských stíhacích letadelZdroj: www.qnanwho.blog.so-net.ne.jp
Čínu rozčilují nebezpečné taktiky japonských stíhacích letadel
Zdroj: www.qnanwho.blog.so-net.ne.jp

Čínská lidová republika se tento čtvrtek dostala, díky údajně, stále sílícím nebezpečným manévrům japonského letectva, vůči čínskému letectvu do sporu s Japonskou vládou. Celý spor započal, víceméně už na přelomu letošního září a října, kdy Čína poslala do západního Pacifiku, přesně do blízkosti japonského ostrova Okinawa, více než 40 svých letadel. Japonsku se samozřejmě tento akt nelíbí a tak začátkem října oznámilo, že počet vzletů vojenských letadel k čínským strojům, pohybujícím se v okolí japonského vzdušného prostoru (tím se myslí uvedený ostrov) mezi 1. dubnem a 30. zářím značně zesílil a to na „aktuálních“ 407 vzletů. To je jen pro zajímavost, zhruba dvakrát větší počet vzletů, než které japonské letectvo podniklo ve stejném období minulého roku, roku 2015.

Na uvedené japonské upozornění ve čtvrtek 27. října, svým prohlášením zareagovalo čínské ministerstvo obrany, konkrétně mluvčí ministerstva, Wu Qian. Ten Japonsko díky čtvrtečnímu briefingu zas informoval o stále se zvyšujícím počtu nebezpečných zákroků japonského letectva v blízkosti čínských letadel.

Mluvčí čínského ministerstva, Wu Qian se vyjádřil konkrétně k vysokému počtu vzletů japonských stíhacích letadel k těm čínským, když prohlásil, cituji:

Tak vysoký počet vzletů proti Číně narušuje nejen rutinní výcvik, ale také oslabuje bezpečnostní zájmy Číny.

Ke zmíněným japonským vzletům ještě, doplnil poznámku, že japonské stíhačky už při vzletu, prováděly nebezpečné taktiky. Jeho přesná slova si zas dovolím citovat:

Letadla japonských vzdušných sil zapnula radiolokátory pro řízení palby, nebo dokonce vypustila infračervené světlice během setkání s čínským letadlem.

Taktiky japonských letounu pak označil za „neprofesionální a nebezpečné“ a závěrem doplnil, že čínské přelety poblíž japonského území (zmíněné v úvodu článku), byly zcela v rámci mezinárodního práva a standardních leteckých postupů.

K této zprávě lze ještě doplnit, že Čína potažmo mluvčí čínského ministerstva v rámci svého prohlášení, neuvedl žádné konkrétní příklady, již uvedených nebezpečných akcí, které by čínské letectvo ohrožovaly.

Zdroj: CNN

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář