Čína provokaci Spojených států tolerovat nebude

Čína provokaci Spojených států tolerovat nebudeZdroj: www.cz.sputniknews.com
Čína provokaci Spojených států tolerovat nebude
Zdroj: www.cz.sputniknews.com

Spojené státy se v poslední době opět předvádí světu jako globální super-policajt, který musí mít nad vším absolutní kontrolu. Poslední takové divadélko, kdy Spojené státy museli mít kontrolu nad celou situací a opět se vojensky předvedli se uskutečnilo, před několika málo dny, kdy se americký torpédoborec, schválně nacházel v Jihočínském moři, přesněji řečeno, poblíž sporných Spratlyových ostrovů na které si nejvíce „brousí zubí“ Čína. A která také tvrdí, že americké provokace v podobě výzvědných misí, nebude na svém území, ani ve svých vodách trpět. S informacemi přišel zpravodajský časopis The Diplomat.

V něm konkrétně stojí, že cílem všech vojenských akcí, které jsou vykonávány ze strany Spojených států (a dají se považovat za přímé provokace, proti čínskému Pekingu), není prý nic jiného, než ukázat celému světu (hlavně americkým spojencům v Asii) fakt, že Washington je schopen kontrolovat i regionální velmoci, jako je Čína, nebo že se nesmíří s nynější, rovněž čínskou výstavbou umělých ostrovů v Jihočínském moři, stejně jako s územními nároky, které mohou následovat po realizaci těchto projektů.

Časopis, The Diplomat, budoucnost současné napjaté situace mezi Čínou a Spojenými státy naformuloval takto, cituji:

Zvyšuje se pravděpodobnost toho, že Čína urychlí přípravy na konflikt s USA, poněvadž Peking je, jako nikdy předtím, znepokojen chováním Washingtonu v Jihočínském moři.

V souvislosti s možným Čínsko-americkým konfliktem časopis, The Diplomat, také dodal, že Čína pod vedením, nynějšího prezidenta, Si Ťin-pchinga v rámci bojeschopnosti, dělá podstatné změny v tamějších ozbrojených silách.

Závěrem ,článek v časopisu, varuje Spojené státy, před stále se zvyšující pravděpodobností Čínsko-amerického, vojenského konfliktu, který může nastat, pokud USA ihned nenechají svých starých zvyků v podobě provokativních, výzvědných operací a nezmění vztahy k Číně.

Zdroj: Sputniknews

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář