Čína: Masivní výroba nejpřesnějších balistických střel

Čínské balistické střely
Čínské balistické střely
Zdroj: Vlastní

Čína vyrábí, nejpřesnější balistické střeli! S touto zprávou přišlo Americké, průzkumní středisko „Project 2049“, které tvrdí, že Čína již za několik může vojensky povýšit a to proti USA. Podle předběžných odhadů, může počet raket se základnou na CJ 10, dosáhnout až 500 kusů. Samotná zbraň, dokáže být v letu, dost nepředvídatelná a udeřit na místo s takřka chirurgickou přesností, ovšem její následky, (infrastrukturní škody), budou obrovské. Oproti ale většině balistických střel, mají být nasazovány na větší počet bojových prostředků, jako třeba na torpédoborce série 052D, nebo i některé ponorky. Dokonce se objevili i informace, že samotná střela by měla nést jadernou bojovou hlavici. A tento fakt, se také stal pravdou. Číňané totiž na začátku tisíciletí, koupily na Ukrajině, sovětské rakety X-55, které mají konstrukci přizpůsobenou na jaderné bojové hlavice.

Čína může USA přezbrojit v okamžiku, kdy získá nové okřídlené rakety s větším doletem a nižší viditelností a také s příchodem nových bombardéru s větším doletem a možností dotankovat ve vzduchu.

Zdroj: Hlas Ruska

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář