Čeští politici vs. media, aneb kdo je skutečným viníkem chaosu na Ukrajině

Ukrajina je stále velmi žhavým globálním tématem a ještě tomu možná nějakou dobu tak bude. Svádějí se zde mediální a politické boje, které mají na mušce dva potencionální agresory – USA a Ruskou federaci. Ovšem jak celou záležitost vidí prostí lidé v České republice?

Ukrajinská vlajka
Ukrajinská vlajka
Zdroj: www.inkluzivniskola.cz

Nejdříve je třeba připomenout, že tato událost, která s celím světem hýbe už nějaký ten pátek má u nás, řekl bych rekordní sledovanost. Podle agentury CVVM situaci na Ukrajině, sleduje zhruba 60% Čechů, přičemž více jak čtvrtina pokládá za správné, aby se Rusko aktivně vložilo do řešení problému na Ukrajině.

Další otázka, spočívala ve větší politické aktivitě České republiky, co se týká Ukrajiny a Ruska. Na tuto otázku odpovědělo 76% lidí, víceméně záporně.

Podle slov, Přemysla Votavy (člen strany LEV 21, pod vedením Jiřího Paroubka), je hlavním viníkem Ukrajinské krize USA a EU. Tyto dva spolky, díky jednostranné politice, finanční podpoře extremistických sil a promyšleně vyvolanému chaosu, narušili politickou situaci na Ukrajině. Přispěli k vyzdvižení místních ultranacionalistických a fašistických sil a dopomohly tak Ukrajině k jejímu definitivnímu rozpadu. Eu to prý ještě okořenila svou patologickou nenávistí vůči Ruské federaci.

Votava dodává, že díky stylu vlády EU a USA si dnes můžeme připomenout, třeba rozbití Jugoslávie, či bombardování Srbska. I zde USA, spolu s EU, hráli „vedlejší roli“.

Co se týká vývoje Ukrajiny a Krymu, tak nejde o nic jiného než o jednu velkou hru na demokracii. Česká media včetně těch světových se snaží všechnu vinu svalit na Rusko, jenže jak už mnohokrát zaznělo ze všech koutu, Rusko pouze bránilo své občany a Krym vždycky byl součástí Ruska, to že se v dobách SSSR, Krym „přifařil“ k Ukrajině, byla chyba, která se nyní napravila. Lidé v současnosti více věří Rusku a proto na začátku března, byl Ruskému velvyslanci v České republice předán od národních demokratů, dopis, který vyjadřuje podporu Ruské federaci.

Zdroj: Hlas Ruska

Čeští politici vs. media, aneb kdo je skutečným viníkem chaosu na Ukrajině
Počet hlasů: 1
Průměr: 4

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář