Česká republika nesouhlasí s rozpínacími plány NATO

Česká republika nesouhlasí s rozpínacími plány NATOZdroje: www.cz.sputniknews.com
Česká republika nesouhlasí s rozpínacími plány NATO
Zdroje: www.cz.sputniknews.com

Válečná situace na Ukrajině, v podobě tanků, vojáku a mnoha zraněných, která započala koncem letošní zimy, stále trvá. Ukrajinská, americkou stranou dosazená vláda společně s armádou se i nadále snaží, všemi možnými způsoby dobít, stále vzdorující oblasti, nově vzniklé Doněcké republiky (Slavjansk a Kramatorsk) a lidem, kteří v těchto oblastech žijí, vláda jasně vzkazuje, že jejich přání, zahájit v oblasti mír a klid, vyslyšet nehodlá, ba právě naopak! S takovými lidmi je ukrajinská, nebo lépe řečeno americkou stranou dosazená vláda, připravena jít do krvavých bojů, při nichž nepřizpůsobivý, ukrajinští obyvatelé budou klidně umírat pod pásy vojenských tanků. Inu tohle je prostě západní taktika boje. Buď se přizpůsobíš, nebo zemřeš a nic mezi tím!

A nutno podotknou, že aktuální ukrajinská situace se netýká pouze Ukrajiny samotné. Podle nejnovějších informací na kroky ukrajinské vlády, reaguje i ukrajinský soused, mimochodem, plynný gigant s názvem Rusko, které bylo díky krvavým bojům na Ukrajině a pravidelnému vyhrožovaní ze strany radikálních nacionalistů z ukrajinského hnutí, Pravý sektor, nuceno na rusko-ukrajinské hranice, jež měří kolem 2 000 kilometrů, nasadit svou armádu. Bylo zde totiž velké riziko, že radikální nacionalisté, pravého sektoru, opravdu splní co řekli a přijdou „osvobodit své území“ (tím územím se myslí Voroněžská, Kurská, Belgorodská oblast a Kubáň). A to se začátkem dubna, také málem stalo, kdy byla na jihu Ruska zadržená skupinka lidí, pocházející právě z Pravého sektoru. Jejich cílem bylo dle zpráv na ruském území, provést hned několik teroristických útoků.

Je třeba ale také podotknout, že Ruská federace, není jediným, aktivním bodem, reagujícím na ukrajinské dění, potažmo teror. Nemůže býti tajností, že na současnou ukrajinskou situaci, reaguje hlavně Severoatlantická aliance (NATO), která si chce díky ukrajinskému krveprolití, upevnit své vojenské základny v Evropě a to především okolo Ruska. Důkazem pro toto tvrzení nám mohou být třeba nedávné aktivity NATO, kdy do Polska a Pobaltí ještě v dubnu zamířilo, hned několik stovek amerických vojáků. Ti by zde měli zůstat až několik měsíců.

A pomalu se dostáváme k samotnému jádru pudla. Tedy k západním plánům v nichž se uvažuje o využití ukrajinské situace jako záminky pro rozšíření a vybudování vojenských základen NATO i do střední Evropy, včetně České republiky. Jinak řečeno Spojené státy, které předsedají Severoatlantické alianci chtějí nynější problémy Ukrajiny, využít i pro vybudování vojenských základen ve střední Evropě (tedy i v Čr), aby mohli následně začít vydírat Rusko. A právě v tomto okamžiku, v okamžiku kdy NATO (ve skutečnosti Američané), budou v České republice chtít vybudovat svou základnu, narazí na velice silný odpor.

Proti základně NATO v České republice stojí, krom široké veřejnosti, která sepisuje petice, také hned několik politiků. Tím úplně nejvýraznějším politikem je asi současný ministr obrany, Martin Stropnický, který si dovolil přítomnost cizích vojáků na území České republiky srovnat s okupací ze srpna, roku 1968.

Další výraznou osobností, stavící se za názor „žádné cizí vojáky v Čr nechceme“ je předseda sdružení „Přátelé Ruska v České republice,“ pan Jiří Vyvadil, který je spoluautorem proti-natovské petice, kterou už podepsalo více jak 2 000 lidí a byla 21. května předána asistentovi ministra zahraničních věcí. Jiří Vyvadil k samotné petici dodal, cituji:

Vzpomínám na celonárodní odpor při diskuzích o americkém radaru v Brdech. Topolánek zuřil, Schwarzenberg soptil, Vondra spílal a ČSSD se tehdy postavila jako nejsilnější opoziční strana do proudu celonárodního odporu. Ne základnám, hladovky atd. Lidé drtivě odmítali americký radar – a selským rozumem chápali, že je namířen proti Rusku.

Zdroj: Hlas Ruska

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář