Česká diplomacie si může tlačit na koho chce, ale výsledek? Hmm…. :o)

0
64
Česká diplomacie si může tlačit na koho chce, ale výsledek? Hmm.... :o)
Zdroj: www.novinky.cz
Print Friendly, PDF & Email
Česká diplomacie si může tlačit na koho chce, ale výsledek? Hmm…. :o)
Zdroj: www.novinky.cz

Ve středečním článku (publikovaném 29.11.2017) na webu Novinky.cz se řeší momentální krize mezi Spojenými státy a Severokorejským režimem. KLDR, jak se můžete ZDE dočíst v úterý provedla další test mezikontinentální balistické střely Hwasong-15.

Spojené státy zastoupené prezidentem Trumpem v této souvislosti tvrdí, že bude-li Severní Korea takto nadále provokovat Ameriku, tak Spojené státy zasáhnou. Sám západ se však, dle médií, jakékoliv odvetné akce („ohnivé odvety,“ jak to nazval Donald Trump) bojí, nebo přesněji řečeno – reagoval podle některých, až příliš mírně. No ono, jak by taky ne, jaderných zbraní se vždycky lidé báli a bát budou, jako čert kříže. A je to jenom dobře! Pokud bychom totiž respekt k jaderným zbraním neměly, pravděpodobně bychom tu už dneska ani nemuseli být.

V tomto článku jsou ale, krom problémů mezi Spojenými státy a Severní Koreou, zmíněny kroky také naší, České diplomacie. A právě v souvislosti s tou píši tento komentář. Ještě předtím, než se vyjádřím, ale uvedu, že česká strana na korejskou provokaci (výše uvedený test) namířenou proti USA, reagovala zpřísněním svých sankcí. České ministerstvo zahraničí, dokonce následně, prostřednictvím svého webu, vyzvalo Severokorejský režim i k omezení jaderného programu.

Co na to říkám? Předem říkám, „nechci Čechy, nebo českou politiku nějak srážet,“ ale na můj vkus si Česká diplomacie počíná trochu najivně. Přiznejme si to na rovinu, dámy a pánové. 

Je sice super, že Česká republika, respektive Česká diplomacie uvalila na KLDR jedny z nejpřísnějších, jestli ne ty vůbec nejpřísnější sankce, které kdo kdy v OSN uvalil. Jenomže, kdo, jaká mocnost řeší Českou politiku, nebo Českou diplomacii? Americká, Čínská, Japonská, nebo třeba i ta Severokorejská?

Odpověď je velice prostá: Krom té ruské velmoci, která se nám věnuje také jen velice okrajově je naše politika, či diplomacie všem zemím, globálním mocnostem, naprosto ukradená.

Češi si tedy mohou tlačit kde chtějí a jak chtějí, ovšem nemyslím si, že by si z našeho „tlaku“ dělal někdo ve světě nějak příliš horkou hlavu. A když už se přeci jen dostaneme do popředí světového dění, tak to rozhodně není díky nějakému politickému tlaku, ale spíš díky nějaké trapné situaci.

Česká diplomacie si může tlačit na koho chce, ale výsledek? Hmm…. :o)
Prosím ohodnoťte tento článek

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů