Češi a volby do evropského parlamentu, aneb volby bez voličů

Češi a volby do evropského parlamentu, aneb volby bez voličůZdroj: www.rysava.websnadno.cz
Češi a volby do evropského parlamentu, aneb volby bez voličů
Zdroj: www.rysava.websnadno.cz

Ode dneška, přesně za 20 dní se budou konat volby pro českou republiku, do evropského parlamentu. Do instituce, kde její členové, měsíčně pobírají zhruba 200 tisíc korun a jejichž názor je až na posledním místě. Pravda tedy, před námi, občany, Evropské unie. Po celé Evropě, nebo spíše ve všech státech evropské unie, budou, mít 25. května lidé „právo“ na to, jít volit do evropského parlamentu své, politické favority. Jenom Česká republika (teď to není myšleno ve zlém), bude asi méně aktivnější, protože a poněvadž, lidé si asi uvědomili, co je Evropské unie zač a že je úplně zbytečné nikoho do této organizace posílat, když za ně rozhoduje nikdo úplně jiný. Nyní si pojďme představit naše „žhavé“ kandidáty, kteří se na nás z billboardů culí a opět slibují hory doly, aby zaujali, aneb jak já říkám: Chceš být zvolen, říkej věci, které se nedají splnit. Uvedu zástupce tří stran. Ta první, která nejvíce slibuje, je posedlá mocí, ano správně, ČSSD, posílá do boje Jana Kellera. Náš známý, Tomio Okamura a jeho strana úsvit, jež pase po celé republice na billboardech ovce J, posílá do boje  Kateřinu Radostovou . No a ministr financí, jako vždy spoléhá na svůj střední mediální proud a na jedníčku hokeje a hokejového boha, Jaromíra Jágra, od něhož čeká nějaké to politické nahrání.

Není to ale jediná akce, která se bude konat, budeme si i připomínat 10 let v evropské unii. Jak ale bylo psáno o něco výše, skleníčky se sladkým šampusem, to nebudou, protože mnoho lidí EU, už zkrátka nevěří. Konec konců, za vše, mluví i „projev,“ Ladislava Zemánka, místopředseda strany „NE Bruselu,“ který říká, cituji:

My opakovaně tvrdíme, že EU je ve své podstatě antidemokratický spolek, který slouží partikulárním zájmům úzké nadnárodní elity na úkor nás všech. Na tom nic nemění ani volby do Evropského parlamentu. Tam sice zasedají zástupci občanů členských zemí (nebo se tak alespoň snaží tvářit), ale o všem podstatném se rozhoduje jinde, tam, kam hlas lidí nikdy nepronikne.

Naše strana si nedělá iluze o tom, že se jí v případě volebního úspěchu podaří něco zásadního změnit. Přesto ale účast ve volbách jak na straně našich kandidátů, tak na straně voličů smysl má. V následujících týdnech a měsících totiž budeme navazovat spolupráci s podobně orientovanými stranami napříč Evropou, které v poslední době nezadržitelně sílí. Taková spolupráce by měla probíhat i na půdě europarlamentu.

Společnými silami by tak bylo možné vetovat alespoň ty nejzvrhlejší směrnice a normy, ovlivnit složení Evropské komise, mít určitou kontrolu nad hospodařením EU, nad tím, na jaké odpudivé projekty jdou naše peníze, což lze následně medializovat a použít jako argument v debatě o škodlivosti Bruselu a přesvědčování lidí, že je třeba ho zcela odstranit.

Připouštím, že naše činnost by v tom směru nebyla příliš konstruktivní, avšak to v podmínkách Evropského parlamentu ani není možné. Skuteční vládcové by nikdy nepřipustili, aby europoslanci prosadili opatření na podporu tradiční rodiny, na ochranu křesťanství a skutečné svobody člověka či proti multikulturalismu.

Vždyť už v samotných základech fungování EU je zakotveno, že vše, co europarlament schvaluje, musí být v souladu s oficiální ideologií lidských práv, v níž přirozeně o člověka a jeho práva vůbec nejde. Čím více bude ale hlas zdravých, vlasteneckých sil v Evropě slyšet, tím lépe. V tom spatřuji hlavní smysl květnových voleb.

Pokud bychom se měli ohlédnout na statistiky, tak ty, konkrétně Centrum pro veřejné mínění, mluví takto, cituji:

Členství v EU přináší nárůst byrokracie a zřizování zbytečných úřadů (43 % souhlasí rozhodně, dalších 41 % spíše). Mezi negativní aspekty členství pak podle nadpoloviční většiny obyvatel České republiky patří také přílišné omezování evropskými zákony (71 %), příliš velký vliv EU na naši politiku a rozhodování u nás (67 %) a odchod kvalifikovaných lidí za prací do jiných zemí EU (65 %).

Rovněž budu citovat statistiku o tom kolik lidí se cítí být občanem, Evropské unie, tzv. euroobčan. Opět platí ten samí zdroj, Centrum pro veřejné mínění.

Pouze pětina (19 %) dotázaných uvedla, že se o volby do EP zajímá, v tom 5 % „rozhodně“ a 14 % „spíše“. Naopak nezájem deklarovalo 80 % oslovených, v tom 40 % se „rozhodně“ nezajímá a dalších 40 % se „spíše“ nezajímá… Svoje odhodlání jít hlasovat v květnových volbách do EP deklaruje pouze třetina (32 %) oslovených, kteří budou mít v květnu právo volit, z toho 12 % „rozhodně“ a 20 % „spíše“. Naopak to, že k volbám nepůjde, uvedla o málo více než polovina (52 %) dotázaných, v tom 19 % odpovědělo „spíše ne“ a 33 % „rozhodně ne.

Co tedy dodat na závěr? Jen možná to, že by bylo lepší, kdybychom si o své zemi, mohli rozhodovat sami a nemuseli se podřizovat lidem, jež stojí nad zákony a k nimž se náš hlas, vůbec nedostane.

Zdroj: Hlas Ruska

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář