Bloumatel v novém kabátě a systém publikování

Bloumatel - starý vzhled stránek
Bloumatel – starý vzhled stránek – šablona “Magazine Basic”
Zdroj: Vlastní

Milí čtenáři a milé čtenářky, webu Bloumatel

Jak jste si jistě mohli všimnout, Bloumatel, dostal nový frak. Abych pravdu řekl, změna šablony na mne, přišla z čistého nebe, najednou to prostě bylo. I když jsem o tomto kroku, již delší dobu přemýšlel a samotnou šablonu, jsem několikrát testoval, pokaždé mi tam něco nehrálo. Až teprve nedávno, (zhruba před týdnem), jsem se odhodlal, šablonu změnit. A neměnila se jen šablona, ale i umístění různých věcí, jako třeba:

Umístění, měsíčních příspěvků (Video měsíce, Obrázek měsíce, Osobnost měsíce a citát měsíce) v boxu „Server Bloumatel“, které nyní, nebudou publikovány na hlavní stránce, v seznamu příspěvků, ale jen v panelech hlavní stránky. Starší videa apod…, pak najdete na stránkách s patřičnými názvy. Podobné je to i s videi a filmovými dokumenty, které ovšem nenajdete ani v panelech na hlavní stránce, ale přímo na stránce s názvem „Videa, filmové dokumenty.“ A ještě jedna vsuvka, pod těmito Videi, naleznete také, datum publikování, kdo příspěvek vložil a zdroj. Důvodem toho, proč jsem tyto příspěvky přemístil, byl škaredý a pro mne moc přeplácaný vzhled těchto příspěvků. Že nevíte, co tím vzhledem příspěvků, myslím? 🙂

Pokud si vzpomínáte, tak u staré šablony (pro znalejší: Je to šablona „Magazine Basic“), jsem publikoval v seznamu příspěvků i videa a obrázky. A velká výhoda této šablony byla v JEDNOTVÁRNOSTI A JEDNODUCHOSTI VŠECH PŘÍSPĚVKŮ. Zkrátka a dobře, vše bylo jednou barvou a všechno se zobrazovalo tak nějak, pravidelně.

Bloumatel - nový vzhled stránek
Bloumatel – nový vzhled stránek – šablona “Graphene”
Zdroj: Vlastní

Zatímco u nové šablony (zas pro ty znalejší: šablona „Graphene“), je každý příspěvek jiný. Jediné co je stejné je barva a to červená, která se zobrazí u videí, citátů, obrázků apod… No nic, nebudu se nějak dlouze vykecávat. Pojďme tedy dále.

Vezmu to od shora. První co nám musí udeřit do očí je celková šířka stránky, která je nyní činí, necelých 960 pixelů. Dále si můžete všimnout, že se změnilo i umístění vyhledávácího řádku, který nyní naleznete v modré navigační liště. Modrou barvu také dostali tlačítka pro přihlášení a registraci, všimli jste si?

Změn je opravdu hodně, proto to zkrátím.

Na stránce „Heslovité zprávy,“ jsem změnil tip odkazů na zdroje, nyní stačí kliknout pouze na název zdroje a stránka se vám otevře v novém okně. No a u těch stránek ještě zůstaneme. Jen se přemístíme do boxu s názvem „Server Bloumatel,“ kde proběhli velké změny, následně budeme řešit, samotné příspěvky. Vypíšu to jako poznámky.

Bloumatel - Vyhledávací řádek, šířka stránky, přihlašovací tlačítka
Bloumatel – Vyhledávací řádek, šířka stránky, přihlašovací tlačítka
Zdroj: Vlastní
Bloumatel - stránka "Heslovité zprávy" - na název stačí jen kliknout
Bloumatel – stránka “Heslovité zprávy” – na název stačí jen kliknout
Zdroj: Vlastní

Panel „Server Bloumatel“

  1. Stránka: Videa měsíce, Obrázek měsíce a osobnost měsíce: na všechny tyto stránky jsem vložil informaci, o vkladateli (kdo ten příspěvek publikoval).
  2. Stránka: Citát měsíce: doplnil jsem obrázky autorů.
Bloumatel - informace o vkladateli (Video vložil)
Bloumatel – informace o vkladateli (Video vložil)
Zdroj: Vlastní
Bloumatel - informace o vkladateli (Obrázek vložil)
Bloumatel – informace o vkladateli (Obrázek vložil)
Zdroj: Vlastní
Bloumatel - informace o vkladateli (Osobnost vložil), obrázek osobnosti
Bloumatel – informace o vkladateli (Osobnost vložil), obrázek osobnosti
Zdroj: Vlastní

Příspěvky a komentáře

Bloumatel - Print: Vytisknout + PDF: Převedení článku do PDF
Bloumatel – Print: Vytisknout + PDF: Převedení článku do PDF
Zdroj: Vlastní

Hned pod názvem článku, můžete vidět ikonky pro tisk (print) a převedení článku do formy PDF. Ovšem to stále není všechno. Pokud kliknete ikonku PDF, zobrazí se vám příspěvek, tak jak bude vypadat ve formě PDF, zde si můžete vybrat, jestli chcete článek vytisknout, nebo poslat emailem. Upozorňuji, že poslání emailem, trvá dlouho, protože systém se z nějakého, mne neznámého, důvodu zpožďuje. Pro podrobnější ovládání, přikládám i obrázky.

Bloumatel - Odeslat emailem, Stáhnout článek v PDF, Vytisknout v této podobě
Bloumatel – Odeslat emailem, Stáhnout článek v PDF, Vytisknout v této podobě
Zdroj: Vlastní
Bloumatel - Odeslat příspěvek emailem
Bloumatel – Odeslat příspěvek emailem
Zdroj: Vlastní
Bloumatel - hvězdičky
Bloumatel – hvězdičky
Zdroj: Vlastní

Další novinkou v příspěvku jsou hvězdičky, díky kterým, můžete články hodnotit, je to stejné jako ve škole. 1 – výborné, 5 – šílené. Dále už následují jen komentáře pomocí facebooku, nebo výpisky dalších článku na podobné téma. To doufám, nemusím vysvětlovat, k čemu slouží. Poslední co se týká komentářů, je informační panel komentářů, kde se u daného komentáře (nikoliv komentáře, který je vložen, přes FB ale přímo na stránky), zobrazí například operační systém, ze kterého byl komentář vložen atd….

Bloumatel - výpis článků na podobné téma a komentáře přes Facebook
Bloumatel – výpis článků na podobné téma a komentáře přes Facebook
Zdroj: Vlastní
Bloumatel - informace o operačním systému
Bloumatel – informace o operačním systému
Zdroj: Vlastní

Posledními změnami a takovými prkotinami, je změna v záhlaví a zápatí, hlavně toho zápatí, kde přibyli RSS odkazy, jinak řečeno odkazy, které monitorují, co se píše jinde.

Bloumatel - RSS zdroje
Bloumatel – RSS zdroje
Zdroj: Vlastní

Forma publikování

Nebudu se ničím tajit, články, které zde čtete, jsou články, které já čerpám z různých zdrojů a pak je sem píšu vlastními slovy. Kopírovat bych si je nedovolil, už jenom kvůli tomu, že je to nezdvořilost a také kvůli tomu, že chci být jiný, než jsou ostatní. Protože většina medií, podobného tipu, články pouze kopíruje. Mne psaní článků baví. Publikuji články každý den, krom soboty a neděle.

Snad je to všechno, kdybyste, měl někdo nějaké dotazy, či připomínky, neváhejte a pište, buď do komentářů, nebo do kontaktního formuláře na hlavní straně webu, moc rád, vám odpovím.

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář