Bloumatel pod palbou

Bloumatel.czZdroj: Vlastní
Bloumatel.cz
Zdroj: Vlastní

Ano dámy a pánové, pod palbou! S tím jak Bloumatele navštěvuje a čte, čím dál tím více lidí, začínají se objevovat první pokusy o vloupání se do jeho administrace či shození celého serveru. Vůbec nejzávažnější případ, kterého jste si určitě všimli (pokud Bloumatele čtete každý den), se stal tento Pátek – 27.3.2015, kdy byl Bloumatel, celý den, a poslední hodinu před půlnocí, dne 26.3.2015 (ve Čtvrtek), mimo provoz.

Co se vlastně stalo a kdy (na minuty) přesně se to stalo, nevím. Každopádně podle statistik návštěvnosti a času posledních návštěv lze usoudit, že k výpadku celého webu došlo ještě 26. března 2015, konkrétně ve 22 hodin, kdy byla zaznamenána poslední návštěva. Pak už server nadobro vypadl a byl mimo provoz až do zhruba 20 hodin, následujícího dne, tedy do 8 hodiny večerní, 27. března 2015.

Pokud bychom se měli zajímat o to, kdo nebo co výpadek způsobilo, tak variant mě napadá, hned několik. Tou první variantou, nebo spíše osobou, která mohla zapříčinit nedostupnost serveru je jeden z mích příbuzných, jež tento web, naprosto nesnáší a snaží se ho zlikvidovat. Jeho jméno zatím ale nebudu publikovat, možná časem. Druhou variantou je možný technický výpadek, nebo nějaká jiná technická porucha u poskytovatele internetu u kterého tento web běží – u Wedosu.

Poslední, třetí možností, která mě napadá a byla mírně naznačená už na samém začátku článku, je zmíněná návštěvnost této stránky, která pomalu, ale jistě stoupá. Asi si teď pokládáte otázku „jakou pak souvislost může mít návštěvnost s nefunkčním webem?

Jak sami asi dobře víte, tak na Bloumateli vychází, celá řada článků. Tyto články, které zde vychází byste, ale jen těžko hledali na zpravodajských serverech jako třeba na Novinkách, nebo na Idnes. Prostě jsou to informace jiné, informace o nichž se mezi veřejností, moc nemluví a když mluví, tak jen v nějakém uzavřeném kruhu. Do médií si nikdo tyto informace, netroufne vypustit, poněvadž potom by si secakramensky koledoval o malér.

Závěr posledního odstavce je tedy, naprosto jednoduchý. Vzhledem k tomu kolik lidí, Bloumatele sleduje (poznamenávám, že průměrný počet návštěv se pohybuje okolo 103 lidí za den, výjimkou není ani 200 lidí denně) a jaké informace jsou zde publikovány, nemůže zůstat tajností, že se nějakým osobám (hlavně některým politikům, kteří tento web mohli, díky vysoké návštěvnosti také objevit) tyto informace prostě nehodí do krámu. Proto chtějí Bloumatele umlčet a proto je i již několikrát zmiňovaná návštěvnost a čtenost tohoto webu, poslední a třetí variantou, proč byl Bloumatel nedostupný.

Jednoduše proto, protože se tento web a na něm publikované články na základě vysoké návštěvnosti a do značné míry i dobrých klíčových slov, dostali až na první stránky ve vyhledávačích, kde jsou na očích každému, tudíž i lidem, kterým tyto informace vadí nejvíce, politikům, jež defakto pořád surfují na internetu.

Tato teorie o politicích a cenzurování médií se mi povedla, že? Něco mi ale říká, že skutečnost je jiná, že za nedostupností Bloumatele, nestojí politici, ale nějací normální lidé, kteří nefigurují v politice ale žijí si na normální úrovni. Na to abyste to pochopili, tak si musíte položit otázku. A to sice: Šel by Bloumatel i v případě, že by se ho rozhodl zlikvidovat někdo z politiků?

Jak totiž už dobře víme, tak za každou vládou, včetně té naší, stojí tajné služby, které mají určitě dostatečné prostředky na to, aby takový web jako je Bloumatel, dokázali v pohodě a nenávratně zlikvidovat. Z tohoto důvodu si tedy myslím, že Bloumatel vypadl buď nějakou technickou chybou u Wedosu, nebo to zorganizoval někdo od sebe z domova. Dost možná i můj příbuzný.

V závěru článku bych se chtěl všem čtenářům, kterých se tento výpadek, dotknul, moc omluvit a doufám, že i přes potíže, které opravdu nejsou zaviněny z mé strany, zůstanete věrnými čtenáři tohoto webu.

Děkuji za pochopení,

Filip Melichar

Zdroj: Vlastní

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář