Bernie Sanders proti zavedení Trans-pacifického obchodování

Bernie Sanders proti zavedení Trans-pacifického obchodováníZdroj: www.novarepublika.cz
Bernie Sanders proti zavedení Trans-pacifického obchodování
Zdroj: www.novarepublika.cz

Bernie Sanders je jeden z amerických senátorů a v současnosti asi jediný americký politik, který si dovolil vznést námitky proti tzv. Trans-pacifickému obchodování (ve zkratce TTP). Podle něj a mnoha dalších odborníků je toto obchodní partnerství jen dalším papírem k tomu, aby Spojené státy získali nad světem, konkrétně nad 12 národy, jejichž ekonomika tvoří až 40 % z globálního celku, větší kontrolu. Tuto kontrolu by měl konkrétně, na oko převzít, americký prezident, Barack Obama, který jak už bylo popsáno v mnoha jiných článcích, bude skákat a plnit rozkazy, tak jak mu řeknou lidé z pozadí (s největší pravděpodobností z FEDU).

Berniemu Sandersovi se tato skutečnost nelíbí a proto se rozhodl napsat dopis, americkému obchodním zástupci, Michaelu Fromanovi, kterého požádal, aby byl celý text navrhované smlouvy, zveřejněn. Rovněž Fromana poprosil také o odpověď do 16. ledna 2015 a to v případě, že by došlo k zamítnutí jeho předchozí žádosti, tedy žádosti o zveřejnění. V takovém případě má Bernie Sanders, ještě jedno řešení, jak upozornit Ameriku s tím v podstatě, zbytek světa na to, že jde jen o další tah amerického pozadí, směrem k absolutní globální moci. Dalším tahem Sanderse, by byl návrh na zákon, který by požadoval, nebo spíše nutil, aby jakýkoli text, jež se týká jakékoli obchodní smlouvy, o které Spojené státy, byl zveřejněn a to na žádost, kteréhokoli člena amerického kongresu.

Pokud by ani tento krok nezabral, je tu ještě další možnost. Sanders, Fromana požádal ještě o jednu, třetí věc a to sice o to, aby v případě , že dojde k odmítnutí i jeho navrhovaného zákona, tak Froman zformuloval právní podklad pro toto odmítnutí.

Málem bychom zapomněli na samotný text dopisu. Citovat ho zde nebudu, ale pokusím se stručně převi-právět jeho obsah.

Bernie Sanders v dopise uvádí, že je naprosto zděšen zjištěním, že vůdci korporatních špiček se aktivně podílejí na vytváření Trans-pacifického obchodování, zatímco zvolení vládní činitelé, nemají ani základní znalost o tomto projektu. Sanders také prosí Fromana o to, aby vysvětlil tento fakt. Jak to že mají zástupci největších finančních, farmakologických, ropných či mediálních společností, přístup k těmto dokumentům? Proč jsou v tomto případě upřednostňovány zájmy korporativních společností a veřejnost, která dojede na následky, je odstrkována?

Odpověď na to, je částečná: Těmto korporatním společnostem jde jen o peníze a o nic jiného.

Proto, když už nám to neřeknou média (středním mediální proud), měli bychom brát vážně alespoň varování d takových lidí, jako je právě Bernie Sanders, Edward Snowden nebo i várování nejrůznějších expertů, kteří tvrdí, že Trans-pacifické obchodování představuje, hrozbu občanské svobodě, právům pracujících, veřejnému zdraví, bezpečnosti potravin či globální, finanční stabilitě.

Jen jedno lze říct na závěr: Američtí oligarchové, kteří stojí v čele národních bank a mocných korporací se snaží proces zavedení toho Trans-pacifického obchodování jen zrychlit a Baracka Obama s tím nemůže nic udělat. Je to jen poslík. Co ho ale staví do role vlastizrádce je jeho podpora, lidí, kteří tento projekt, realizují. Až na to lidi přijdou, (jestli na to lidi přijdou?) tak Američané vyškrábou americké vládě, oči.

Zdroj: Nová Republika

Bernie Sanders proti zavedení Trans-pacifického obchodování
Počet hlasů: 1
Průměr: 5

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář