Belgie bude uprchlíkům kontrolovat mobily

Belgie bude uprchlíkům kontrolovat mobilyZdroj: www.discover-belgium.be
Belgie bude uprchlíkům kontrolovat mobily
Zdroj: www.discover-belgium.be

Vláda v belgickém království připravuje návrh zákona, podle kterého bude možné příchozím uprchlíkům, jež budou chtít v Belgii získat azyl, kontrolovat jejich vlastní mobilní telefony. Tyto kroky místní vláda učinila, kvůli tomu, aby si tímto způsobem mohla ověřit identitu jednotlivých uprchlíků.

K chystané praktice ověřování identity se pro belgický zpravodajský deník, Le Sior vyjádřil sám autor výše zmíněného návrh zákona a belgický ministr pro azyl a migraci, Theo Francken, který konkrétně prohlásil, cituji:

Asi 60 až 70 procent žadatelů o azyl lže o své identitě, jako je jejich jméno, věk, způsob, jakým se dostali do Belgie, nebo o zemi jejich původu.

Zároveň ale také upozornil na to, že během kontroly identity může být krom samotného mobilního telefonu, zkontrolován i Facebookový účet uprchlíků, respektive žadatelů o azyl.

V souvislosti se zavedením kontrol mobilních telefonů a dost možná i facebookových profilů je třeba dodat, že dle současných pravidel byly a jsou tyto kontroly dobrovolné, uprchlíci je jednoduše řečeno mohou odmítnout. V blízké budoucnosti už ale belgické orgány k uprchlíkům asi tak mírní nebudou. Důvod je prostý – Evropská unie v současné době čelí obrovskému náporu ze strany přicházejících uprchlíků, kteří sem přicházejí z válkou rozbitých a zničených zemí, hledajíc tady mír a bezpečí.

V reakci na tento nápor, tak řada vlád evropských zemí, včetně zmíněné vlády v Belgii, přijala nebo stále ještě přijímá celou řadu imigračních zákonu. A to ve snaze odklonit proud uprchlíků od své země.

Zdroj: Svobodné noviny

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář