Australská nemocnice v Sierro Leone, pod britskou záštitou

0
86
Australská nemocnice v Sierro Leone, pod britskou záštitou
Zdroj: www.svobodnenoviny.eu
Print Friendly, PDF & Email

S tím jak se ebola v Africe, rychle šíří a počet nakažených přesáhl 10 000 lidí (13 703), začíná americká vláda, tlačit Velkou Británii a Austrálii k tomu, aby také přiložili ruce k dílu. Stále sílícímu tlaku ze strany USA, je vystaven hlavně australský premiér, Tony Abbort, po němž USA chtějí, aby do africké oblasti, Sierra Leone, vyslala nejméně 100 zdravotnických pracovníků. A nejenom to!

Australská nemocnice v Sierro Leone, pod britskou záštitou - Zdroj: www.svobodnenoviny.eu
Australská nemocnice v Sierro Leone, pod britskou záštitou
Zdroj: www.svobodnenoviny.eu

Australský premiér Tony Abbort je vystaven velkému tlaku ze strany USA, které naléhají na vyslání, nejméně 100  australský zdravotnických pracovníku do Sierra Leona a přispěním 30 milionů do mezinárodního fondu eboly (United Nations Ebola fund). To se ovšem nezamlouvá samotnému australskému premiérovy, který tvrdí, že v postižených oblastech, kde je hlášeno až 3 000 infikovaných osob, není dostatek zdravotnických zařízení, tudíž se tady mohou lékaři z Austrálie, smrtící chorobou, také nakazit. Jen tak pro zajímavost v současnou chvíli je známo, něco přes 5 000 úmrtí, díky této chorobě.

To ale není všechno, o co Spojené státy usilují. Dalším nárokem, směřujícím na australskou vládu je postavení 3 polních nemocnic v západní Africe, kde by mělo působit již zmíněných 100 australských, zdravotnických pracovníků. Zároveň se od Austrálie také očekává, aby na humanitární misi do afriky, poskytla vrtulníky, pozemní vozidla, komunikační zařízení a logistickou podporu.

Nutno ovšem dodat, že tato zpráva o dohodě se zdravotnickou výpomocí v Africe, byla australskými médii, publikována ještě než byla uzavřena. A oficiální oznámení o účasti australské pomoci v Africe se očekává ve středu.

Ve zprávě, kterou uveřejnila australská média, také stojí, že pokud by došlo k nakažení australského zdravotníka, může být na léčbu, převezen buď do Velké Británie, nebo do Německa.

V souvislosti s Velkou Británií se minulí měsíc zmínil, mluvčí British high commission v Canbeře, který uvedl, že australští a britští úředníci  –  a teď cituji:

„Diskutovali o potenciálu Spojeného království na podporu mezinárodních pracovníků, kteří by mohli pracovat v Sierra Leone pod naši záštitou.“

Bylo by vhodné také dodat, že Spojených států se poněkud dotklo, že se Austrálie odvážila zavřít své hranice lidem z Libérie, Sierra Leone a Guineje a to přes to, že do teď neposlala do postižených oblastí, žádné zdravotnické pracovníky.

Zdroj: Svobodné noviny

Australská nemocnice v Sierro Leone, pod britskou záštitou
Prosím ohodnoťte tento článek

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ