Armáda kybernetických špionů, aneb vítejte ve Velké Británii, coby ve druhém Washingtonu

Armáda kybernetických špionů, aneb vítejte ve Velké Británii, coby ve druhém WashingtonuZdroj: www.svobodnenoviny.eu
Armáda kybernetických špionů, aneb vítejte ve Velké Británii, coby ve druhém Washingtonu
Zdroj: www.svobodnenoviny.eu

Velká Británie se rozhodla, nebo spíše byla Washingtonem přinucena k tomu, aby zřídila speciální kybernetickou centrálu, která by měla ovládat veřejné mínění, zasahovat na sociálních sítích proti tzv. „falešným zprávám“ a dohlížet na to, aby se lidstvo dozvědělo vše tak jak je „správné“.

Washington patrně nevydržel děsivé pocity mocenského slábnutí a musel ihned za sebe začít hledat náhradu v případě, že by Spojené státy, zkrachovali. Proto si vybral Velkou Británii, coby druhé Spojené státy.

A proč to vlastně všechno dělají? Protože nynější mocnosti jako jsou právě Spojené státy, nebo třeba Velká Británie, ekonomicky a sociálně upadají. Jednoduše řečeno těmto zemím se už nedaří tak, jako se jim dařilo v minulosti, kdy tvořili světovou image, byly šampiony v námořních válek, nebo představovali rozrůstající se kulturní centra. Dnes je tomu jinak. V současnosti, tyto země stojí na místě a nikam se nehnou. Toho „nehýbání se,“ konkrétně ve Velké Británii způsobilo jakýsi odklon od starších cílů. Lapidárně řečeno, zatím co v minulých letech se Velká Británie soustřeďovala na cíle zmíněné výše (tvorba světové image, vítězství v námořních válkách apod…), dnes se její cíle změnili, už nechce pomáhat. Chtíčem Velké Británie jsou nyní ničemné aktivity, stejné aktivity jako jsou a prakticky skoro vždycky byly i v USA. Velká Británie chce pomáhat Bílému domu v organizaci vojenských a politických intervencí, které mají být a v některých případech jsou směřovány hlavně na Střední východ, do Severní Afriky, Afghánistánu, na Ukrajinu, Hong Kongu a mohli bychom ještě pokračovat.

Jak bude kybernetická centrála ve Velké Británii fungovat?

Mno nebude to vyloženě kybernetická centrála, její pravé jméno v překladu do českého jazyka, znamená, britské kyber-velitelství. Toto velitelství jak už bylo řečeno výše „přišlo“ do Velké Británie od našich západních sousedů, kteří dokonce nabídli, že pokud se Londýn tohoto úkolu chytne a dotáhne ho dokonce, tak Spojené státy přispějí do týmu tohoto keber-velitelství až 1 500 zaměstnanci a to výhradně důstojníky, kteří budou podléhat americkému velení.

Bylo by dobré možná poznamenat, že Spojené státy už tyto kyber-velitelství, které mají sloužit hlavně ke kybernetické válce založili již v roce 2009. Jednotka, která spadá pod toto velitelství se nazývá United States Cyber Command a sídlí na základně Fort Meade.

Podle nejnovějších informací, které poskytl deník Gurdián by celá nově vznikající britská jednotka, měla nést označení 77. brigáda a oficiálně fungovat by měla začít v dubnu. Její specializace je snad nemůže být flagrantnější. Sice asi na veřejnosti uslyšíte, že je to jednotka, která bojuje z dezinformací, bla, bla, bla, ale není tomu tak. Skutečnou náplní této jednotky bude šíření dezinformací, manipulování s obyvatelstvem a to pouze v některých zemích. Důvodem pro tuto manipulaci bude vytvoření „pohodlného terénu“ aby v příslušných oblastech mohl být uplatněn politický nátlak či k zatajování operací, jež povedou ke změně režimu ve strategicky důležitých oblastech světa. Kdepak ale britské kyber-velitelství bude ležet? Doposud jsme si uvedli pouze polohu amerického kyber-velitelství. Správná otázka, toto velitelství by mělo být umístěno na západ od Londýna někde v blízkosti Newbury jinak také přezdívané jako Berkshire.

Něco o historii amerického ovládání lidu s „přechodem“ do Velké Británie – vláda nás chce ovládat účiněji

Washington je globálně známí tím, že téměř deset let díky mediím a to hlavně za pomoci sociálních sítí, dokázal zoorganizovat svržení nechtěných režimů. Tyto akce ale vetšinou končili naprostou dezinformací a manipulací s veřejným názorem. Typickými akcemi, které takto skončili je celá řada od arabského jara, přes tisí-catero barevných revolucí až po nejnovější události na Ukrajině. Všechny tyto akce měli na svědomí americké výzvědné služby, které vždycky dokázali po všech stránkách odhadnout nestabilní situaci v zemi, aby dosáhli radikálních změn v suveréních vládách jiných států. A zase bychom mohli jmenovat celou řadu zemí, kde se takto stalo – Egypt, Tunisko, Jemen, Alžírsko, Jordánsko, Sýrie, Ukrajina a další, všude byly protesty organizovány pomocí sociálních sítí. Jenomže v roce 2011 (pomalu se dostáváme se na zmíněný „můstek,“ můstek vedoucí do Velké Británie), deník Guardian přinesl informaci o tom, že americké ministerstvo obrany, vyvíjí jakýsi software , jehož úkolem bude manipulace s uživateli sociálních sítí a to taková manipulace, aby daný uživatel věřil pouze a jen americké propagandě. A teď pozor! Samozřejmě, že i tento program nese nějaké jméno, nebo spíše označení, to je „Operation Earnest Voice“. Co nás ale zajímá více jsou místa, kde by tento software mohl být a nyní už je, velice dobře použit. Mezi Spojené státy, které tento software využívají se bohužel řadí i Velká Británie. Co to tedy znamená? Nu což, krom toho, že americké výzvědné služby ovládají sociální sítě v celé Americe a Velké Británii, tak si na lidi vymýšlejí ještě speciální softwary, aby to manipulování měli bez práce. Fakt pěkná budoucnost. Bylo docela zajímavé pozorovat co by se stalo, kdyby daný software přestal fungovat. Jestli pak by se sociální sítě zaplnili informacemi o kterých nemáme ani páru.

No ale zpět k tématu! Možná ani nevíte to, že tento software byl použit také v ukrajinské krizi. Jakou roli konkrétně zastával? Asi tu nejdůležitější pro Američany! Šíření zavádějících informací, které poškozují Ruskou federaci. Dokonce toto zavádění došlo tak daleko, že se málem přepisovali dějiny druhé světové války. Některý zdroj totiž tvrdil, že se druhé světové války aktivně účastnili někteří polští politici a politici pobaltských států.

Odkud se vzal nápad kyber-velitelství? Nápad vzešel ze strachu. Tady je skutečný důvod vzniku (ze začátku zmíněných) kybernetických centrál

Na samotném začátku článku jsme hovořili o tom, že důvodem pro vytvoření kybernetické centráli, po vysvětlení, kyber-velitelství, či 77. brigády, byla upadající moc současných super-velmocí jakými jsou Spojené státy aVelká Británie. Je to pravda, skutečně to takto je. Ale ta pravda není celá. Pokračováním je to, že celý „nápad,“ vyšel ze strachu. S kyber- velitelstvím přišel generál-poručík, Marshalla Webba, který pracuje jako velitel pro speciální operace NATO. Potřeboval, aby se zlepšila dezin-formace obyvatelstva. Aby lidé věděli skutečně naprosté mininum o událostech, točících se okolo Islámského státu, či ukrajinské krize ze které je obviňováno Rusko, přitom pravda leží na opačném břehu řeky. Dalším důvodem, který jsme rovněž zapomněli v úvodu zmínit, nebo spíše jsem nechtěl nikomu mást hlavu, je fakt, že Velká Británie používala kyberprostor k dosažení svých cílů dlouhou dobu. Z toho důvodu, se tedy v roce 2007 pod tajným programem „Prism,“ spojila americká NSA s britskou GCHQ. Tyto dvě špehovací agentůry se následně spojili i s největšími globálními, internetovými a počítačovými obry, jako je Microsoft, Yahoo, Google, Facebook, Paltalk, AOL, Skype, YouTube nebo Apple. A díky projektu „Prism“ si začali společně vyměňovat soukromé informace, včetně těch informací, které jsou byly k mání na sociálních sítích. Naprostou samozřejmostí je pak činnost tajných agentůr na sociálních sítích, kde šíří překroucené, nebo poloviční informace. Co z toho tedy vyplývá?

Velice stručně řečeno, tajné agentůry mohou v globálním měřítku číst soukromé email, podívat se na to, kde bydlíte apod… výjimkou není ani sledování zástupců z podnikatelských sfér, či zahraničních diplomatů.

Co na to média

K problematice špehovaní se vyjádřil pouze deník Guardián, který uvádí že podobné kybernetické jednotky se hojně vyskytují jak ve Spojených státech,tak i třeba v Izraeli, kde jsou tyto jednotky odpovědné za za podporu politiku, kterou daná vláda sleduje. Vůbec nejznámějšími izraelskými kybernetickými jednotkami je Tzahal, které používali během let 2008 až 2009, tedy let kdy byl aktuální konflikt v Gaze, média k agresivní propagandě.

Jen pro zajímavost:

  • Dnes je Tzahal zaregistrován na více než 30 sociálních sítích, včetně Twitteru, Facebooku, YouTube a Instagramu, aby odporovali palestinskému Hamasu, Iránu a jiným zemím.

  • Víte že, americké tajné a výzvědné agentůry, investují ročně miliardy dolarů do udržení tajných programů v kyberprostoru v provozu-schopném stavu? Mimo jiné tyto programy útočí i na základní demokratické hodnoty v Evropě.

No to jsme se to tedy dočkali doby.

Zdroj: Svobodné noviny

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář