Americký ministr obrany, mimo funkci – znelíbil se novému světovému řádu

Americký ministr obrany, mimo funkci – znelíbil se novému světovému řáduZdroj: www.ac24.cz
Americký ministr obrany, mimo funkci – znelíbil se novému světovému řádu
Zdroj: www.ac24.cz

Americký prezident, Barack Obama, odvolal z postu ministra obrany, Chucka Hagela, který údajně varoval prezidenta, před hrozbami číhajícími v budově, amerického ministerstva obrany, Pentagonu. Konkrétně před jednotlivými zaměstnanci Pentagonu, kteří podle Hagela, vedou ministerstvo ve stopách nového světové ho řádu (New Word Order).

Celý „proces“ s nyní odvolaným ministrem obrany, Chuckem Hagelou, započal v roce 2009, před svým jmenováním do čela americké armády, kdy osobně zašel za Barackem Obamou a varoval ho před hrozbami nového světového řádu. Podle žurnalisty z redakce Washington Post, Boba Woodwarda, říkal Hagel toto, cituji:

Žijeme v době, kdy tu je nový světový řád. Tohle nekontrolujeme. Musíme všechno přezkoumávat, každý předpoklad, všechno, co ti  – vojáci a diplomaté – říkají. Každý předpoklad 10 let starý je už zastaralý. Je třeba, aby ses ptal po naší roli. Je třeba, abys zkoumal vojáky. Je třeba vyptávat se, k čemu se vojáci používají.

To ale nebylo jediné, před čím Hagel, Obamu varoval, rovněž se zmínil o probíhající válce v Afghánistánu, kde je podle něj velice nebezpečné se do této války zaplést, neboť tento směr může výrazně ovlivnit obamovo první funkční období. Později dokonce tento, už učiněný krok zpochybňoval.

Dále, v s Charlie Rosem v Pentagonu, komentoval také americké vojenské akce proti ISIS a prezidentu Basharu Asadovi, které podle něj pomáhají spíše samotnému prezidentovy Asadovi a ISIS místo toho, aby znemožnili další teroristické útoky atd…

Tento komentář samozřejmě pro lidi tam na vrcholu znamená spoustu starostí a proto je pro ně lepší takového člověka odstranit, umlčet.

Chuck Hagel se v souvislosti s akcemi proti ISIS, zmínil také o stavu nynější americké armády, řekl, cituji:

Svět je teď zatraceně nebezpečný a americké ozbrojené síly na to nejsou připravené.

Ne ne toto není zmínka, toto je už kritika, cituji:

Nemáme vojenskou připravenost. Nemáme schopnosti. Nemáme dlouhodobé investice, které taková instituce vyžaduje, aby se držela v předstihu před všemi ostatními, jako jsme to měli celou dobu od II. světové války, kdy jsme byli technologická špička, kdy jsme byli schopni zrekrutovat a udržet si ty nejlepší lidi.

Hagel si dokonce neodpustil ani kritiku vůči americkému ministerstvu zahraničí, řekl, opět cituji:

Politiky se predikují na základě znalosti historie a kulturního povědomí a všeho toho, co do toho vstupuje. A neděláme snad už mnoho let sériově chyby? Ano, myslím si, že děláme. Myslím, že s nimi nikdo souhlasit nebude.

V současné době Chuck Hagel post ministra obrany už nezastává. Jak bylo psáno již výše, tento člověk se se svými informacemi znelíbil, ani ne tak Obamovi, který je zde v roli komické figurky, ale lidem z nového světového řádu.

Co se týká prezidenta Obamy, tak jeho postoj vůči novému světovému řádu není jistý. Jde jen s velkou obtíží říct, jestli tento prezident stojí na straně lidu (proti novému světovému řádu), nebo na straně proti lidu (na straně nového světového řádu).

Zdroj: AC24

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář