Americký mainstreim o událostech v Sýrii, aneb ukrajinské repete

Po celosvětovém, mediálním divadle, jež Spojené státy, předvedli v souvislosti s děním na Ukrajině, kdy se snažili veřejnosti namluvit celou řadu lží (násilí Ruska na Ukrajině), to vypadá, že se velice podobný americký, mediální scénář se stejnými závěry, chystá i v nyní občanskou válkou, rozbouřené Sýrii, kde aktuálně Rusko společně se syrskými vojsky, bojuje pod režimem syrského prezidenta, Bašara Assada, proti celosvětově známé teroristické organizaci „Islámský stát“.

I zde se totiž Rusko, konkrétně ruské vojenské kroky, jež jsou nyní podnikány proti Islámskému státu, stali terčem amerických mediálních pomluv. Krom toho nemůže být ani tajností, že stejně jako tomu bylo na Ukrajině, tak i v případě Sýrie, Spojené státy překrucují jakákoliv fakta, jež se týkají Ruska a ruského působení v Sýrii. Konkrétním příkladem nám mohou být americkým mainstream, „vypocené“ reportáže, jež tvrdí, že následkem ruských vojenských zásahu v Sýrii padla řada civilních obyvatel.

Na lživé reportáže západu, jejichž cílem je očernit a vyprovokovat Rusko případně ruskou vládu, nejlépe k válce a hlavně zahladit stopy amerického neúspěchu ve válkách, zareagoval pro zpravodajský server Sputniknews, zástupce ředitele syrského Centra mezinárodních a strategických výzkumu, doktor Taleb Ibrahim, který konkrétně uvedl tato slova, cituji:

Všechny tyto reportáže západních médií o Ruskem ubitých civilních obyvatelích je absolutní lež. Následkem leteckých úderů Ruska nezahynul ani jeden civilní obyvatel. Před několika měsíci jsem byl v těch místech, na které byly namířeny letecké údery, tam už dávno nebylo civilní obyvatelstvo, byli tam pouze bojovníci a banditské formace. Civilní obyvatelstvo tam není.

Západ se snaží dezinformovat obyvatelstvo. Nemluví o každodenně zabitých civilních obyvatelích Jemenu, Iráku a Afghánistánu. Nemluví o svých chybách v tréninku „umírněných” opozičních bojovníků. Všechno je to pouze hrubá propaganda.

V souvislosti s ruskými leteckými útoky, nad Sýrií, respektive proti IS, Ibrahim také řekl, že jednání ruského letectva je nanejvýš profesionální a plánované údery proti teroristické organizaci, jsou prý několikrát dopředu ověřovány. A to jak ze satelitů, tak i z leteckých kamer, či výzvědných údajů. Je tedy naprosto jasné, že a teď pokračuje již uvedený, doktor Taleb Ibrahim, cituji:

Západ úmyslně očerňuje jednání RF, aby alespoň nějak skryl svoje neúspěchy v Sýrii. Snaží se rychle srovnat činnost Ruska s Afghánistánem, ačkoliv jsou to zásadně různé situace.

Zdroj: AC24

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář