Americký hotdog, humus a podvrh v jednom

Americký hotdog, humus a podvrh v jednom
Americký hotdog, humus a podvrh v jednom
Zdroj: berettafarms.wordpress.com

Americký hotdog, do českého jazyka přeloženo jako horký, popřípadě „teplý pes.“ Pokrm, kterým se dnes, už prakticky po celém světě „láduje“ každý (Američané nejvíce) a na jehož výrobě stojí existence hned několika desítek, ne-li rovnou stovek značek, rychlého občerstvení. Ale jaká značka z těch několika desítek vám tento pokrm dokáže zhotovit nejkvalitněji a nejchutněji? To je otázka na kterou se dnes pokusíme odpovědět.

Jak totiž vyplývá z jednoho nedávného průzkumu, tak ne každý americký hotdog se dá považovat skutečně za pravý (spousta amerických značek, tento produkt, potažmo výrobek šidí) a v mnoha případech se tento pokrm může pro člověka stát spíše zdrojem nákazy, než jakýmsi vychutnáním dobrých a kvalitních surovin. Ostatně posuďte sami!

Testování hotdogů prováděla, americká společnost, Velar Labs, která svému zkoumání podrobila celkem 345 porcí, od 75 značek, jež tento pokrm ve Spojených státech, vyrábí. A výsledky dopadli skutečně jasně. Celkově testem společnosti neprošlo 14,4 % ze všech hotdogů, které byly testovány. Máme-li si nyní uvést jednotlivé příklady toho proč vlastně neprošli kontrolou, pak by bylo vhodné poznamenat, či spíše upozornit, že se jedná skutečně o extrém. Podle výsledku dvě procenta hotdogů obsahovaly lidskou DNA a každý desátý vegetariánský hotdog obsahoval maso. V dalších třech procentech vyměnili obchodníci kuřecí maso za vepřové.

A toto jsou už slova, která stojí ve zprávě již zmíněné společnosti, cituji:

Našli jsme důkazy o kuřecím mase (v 10 vzorcích), hovězím mase (ve 4 vzorcích), o vepřovém mase (ve 3 vzorcích) a jehněčím mase (ve dvou vzorcích), které obchodníci přidávali do vegetariánských hotdogů.

V případě vepřového masa se kolem značek, jež americké hotdogy připravují „rozhořelo“ skutečné „peklo,“ neboť značná část lidí, tento typ masa nejí z náboženských důvodů.

Abychom zde ale nešířili jen pesimistické zprávy a neuráželi americkou pochoutku je třeba také zdůraznit, že i přes četné problémy na které vědci u značek s hotdogy narazili se mezi „černými ovcemi,“ objevili i výjimky. A že jich nebylo málo! Jinými slovy, mezi top 10 nejlepších značek, jež vám udělají „horkého psa“ patří například, Butterball, McCormick, Eckrich, Hebrew National a Simply Balanced.

Zdroj: Svět kolem nás

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář