Americký dolar se může potopit pod tíhou sankcí, uvalených na Rusko

Americký dolar se může potopit pod tíhou sankcí, uvalených na Rusko
Americký dolar se může potopit pod tíhou sankcí, uvalených na Rusko
Zdroj: www.svobodnenoviny.eu

Americká vláda podniká stále další kroky proti Ruské federaci, v podobě finančních sankcí, které mají za následek, stále více se znepříjemňující prostředí a nejenom to. Američané si krom toho vůbec neuvědomují následky tohoto tažení. Vůbec jim nedochází, že izolací Ruska, izolují vlastně i sami sebe a dolar, tož rezervní světovou měnu, která je v současné době na úpadku a za jehož vzchopení, by americká vláda „dala“ hlavu na špalek. Nejedná se přitom o krátkodobý proces. Pokud teď budou Američané izolovat Rusko, opravdový konec dolaru mohou poznat až za dlouho (kdy už bude pozdě). Jaké mohou tedy být následky, stále se přiostřujících, finančních sankcí, proti Ruské federaci?

Prvním a v mém článku, posledním následkem, amerických sankcí proti Rusku, může být stále se prohlubující vztah s BRICS (Brazílie, Rusko, Čína a Jižní Afrika). Pokud by se Rusko spojilo s tímto společenstvím, tak by dohromady činili více jak 40% populace, krom toho by se jejich roční obrat rovnal obratu USA a EU dohromady. A co teprve přírodní zdroje? Tady to musí být asi každému jasné. Jen pro připomenutí: Rusko je jedním z největších, možná největší producent ropy na světě, ne vlastně ne, větší jsou snad je spojené Arabské Emiráty, které doslova leží na ropě. No vraťme se zpět na původní cestu. Brazílie disponuje druhým největším průmyslovým odvětvím a krom toho je i největším vývozcem etanolu na světě. No a co se týká Číny, tak ta oplývá velkým množstvím jídla a nerostných surovin. Co je ale, řekl bych nejdůležitější mezi těmito státy, je zlato, kterého v Americe moc není. Když se tyto mocnosti, konkrétně Čína, Rusko a Jižní Afrika, která v popisu nebyla zmiňována, spojí, disponují dohromady, stejnými procenty, jako je tomu u populace, tedy 40% zlata na celém světě. A když už se zmiňujeme o tom zlatu, tak společenství BRICS, uvažuje znovu o nařízení zlato, peníze, česky řečeno, suma, která je v oběhu, musí být vyvážena zlatem, to by mělo za následek, zpochybnění dolaru.

Spojené státy si za dob 2. světové války zvykly na pocit hegemonie, která v nich přetrvává dodnes, bohužel, realita je zcela opačná. Spojené státy jsou dnes v obrovském dluhu, jsou v dluhu vlastně od vzniku samotného „dolaru,“ to je sice průšvih, ale pořád se to dá ještě nějak skousnout. Pořád by se našel nějaký stát, který by byl ochoten Spojeným státům pomoct, nebýt arogance a sprosté americké politiky, která v Americe, přetrvává. Svět už nechce sponzorovat USA svými výrobky v hodnotách biliónů dolarů, výměnnou za bezcenné dolary. A už vůbec ostatní státy nechtějí pomáhat Americe za jejich arogantní a povýšenecké vystupování.

Rada je tedy jediná: Pokud prezident Barack Obama, respektive, jeho pozadí, nepřestane kolem sebe vrhat sankcemi, pak se může velice snadno stát, že dolar upadne do bezvýznamnosti, skončí.

Zdroj: Svobodné noviny

Americký dolar se může potopit pod tíhou sankcí, uvalených na Rusko
Počet hlasů: 2
Průměr: 3

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář