Americké námořnictvo a základna v Sevastopolu

černomořská flotila
Černomořská flotila
Zdroj: www.technet.idnes.cz

Amerika se snaží, vtáhnout do války Rusko, za účelem záchrany rezervní měny, dolaru. Tato věta je v Bloumateli napsána, už asi „tisíckrát“ a myslím si, že převypravovat celý příběh od znova, už nemusím, neboť ho známe už všichni zpaměti. Objevila ale nová fakta, která s tímto, řeknu-li to hrozně, příběhem, hodně souvisí.

Amerika si najivně myslela, jak dokáže Rusko okrást, myslela si, že nad ní není, proto si začala dělat dlouhodobé plány do budoucna, bohužel tyto plány vzali za své. A o jaké plány tady vlastně šlo? V první řadě obsazení nejdůležitějšího místa Ukrajiny, kterým je Krym (a který se jim také obsadit nepodařilo). No a druhý plán spočíval ve vybudování ubytovacího zařízení k americké vojenské základně, přímo na zabraném poloostrově Krymu. Pokud by se toto povedlo, USA by pomocí puče získali přístup k celému Černému moři.

Samotné ubytovací zařízení, mělo být vybudováno z bývalé školy s číslem 5, na kterou vyhlásilo americké námořnictvo, výběrové řízení (dnes už je zrušeno), které se týkalo oprav střechy nad centrální budovou a změn některých pokojů, výměn oken, oprava fasády, nebo oprava šaten. Přihlásit se do tohoto řízení bylo možné do konce října. To vše mělo probíhat pod dohledem amerického námořního inženýra. Zadavatelem této přestavby byl samozřejmě úřad námořnictva Naval Facilities Engineering Command (NAVFAC). Krom toho celá tato akce včetně výsledků, se kterými se počítalo, vysela na oficiálních, webových stránkách amerického námořnictva, dokonce tam vysel i vyhlášený tendr. To ale nebyla jediná budova, kterou chtěla Amerika zbrat, jejím dalším cílem byla dětská státní nemocnice v Simferopolu.

A k čemu všechny tyto akce? Jak je známo, tak Krym, konkrétně Sevastopol je hostitelem, ruské námořní flotily, přezdívané jako černomořská flotila. Pokud by se Američanům podařilo zabrat tuto základnu, tak nejenom, že by měli přístup k černému moři ale zároveň, by dostalo Rusko do značného vojenského oslabení.

A věřte, že tyto akce, nebyly placeny jen na Krymu, společně s Krymem, Americká armáda financovala i další projekty, jako například renovaci školy v Lvovské oblasti, nebo komunitní vzdělávací centrum ve městě Vinnycja. Kdy se i tento záznam dostal na internet, tentokrát na stránku Federal Business Opportunities. Tato renovace je i teď v realizaci (fáze přijímání nabídek) a to i přes nestabilní situaci na Ukrajině, která zasahuje i do místa, kde se komunitní centrum, nahází.

Podobné aktivity vyvíjejí USA i v Gruzii, Arménii, Moldavsku, Rumunsku, Lotyšsku, Srbsku, Bosně a Hercegovině, Makedonii, Černé Hoře, Albánii a v jiných evropských zemích. Pokud bychom tyto státy zkoumali dále, tak by jsme mohly zjistit, že některé státy jsou členy NATO jako třeba Albánie, Bulharsko, Lotyšsko, nebo Rumunsko, nebo pokud nejsou, tak s ním určitě mají něco společného.

Nabízí se ale otázka, proč Americké námořnictvo chce budovy, opravovat zrovna v Rusku? Je to snad humanitární pomoc? Není, jedná se pouze o to, aby měli Američané rusy pod kontrolou, takže na první pohled se nám to může zdát jako humanitární pomoc, ale ve skutečnosti je tato pomoc stejná jako tomu bylo v Srbsku (při jeho bombardování). Americké námořnictvo, patří pod Pentagon (ministerstvo zahraničí), které vůči Rusku, chová averzi a chce Rusko zničit. Opravu školy na Krymu Američané zorganizovali kvůli tomu, že Americké námořnictvo má dostatek financí (4 miliardy dolarů ročně) na to, aby dokázaly tyto zařízení opravovat i jinde a zároveň to tak použili jako odlákání pozornosti ke skutečnému činu, který se chystal (obsadit přístav černomořské flotily). To se bohužel nepodařilo.

Zdroj: Svobodné noviny

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář