Americké F-22 přistály v Rumunsku. Spojené státy tak navyšují vojenskou přítomnost v Evropě

Americké F-22 přistály v Rumunsku. Spojené státy tak navyšují vojenskou přítomnost v EvropěZdroj: www.en.wikipedia.org
Americké F-22 přistály v Rumunsku. Spojené státy tak navyšují vojenskou přítomnost v Evropě
Zdroj: www.en.wikipedia.org

Dva americké stíhací letouny, typu F-22 Raptor, nedávno, poprvé přistály v Rumunsku. Spojené státy tak tímto krokem, plní slib amerického prezidenta Baracka Obamy, který v roce 2014 prohlásil, že USA, všechny státy, jež jsou součástí tzv. Východní části severoatlantické aliance, vojensky podpoří. Důvodem zmíněné vojenské posily je údajné ohrožení východních státu, Ruskou federací. Uvedeme-li to lapidárněji, tak východní státy si stěžují konkrétně na to, že jsou vystrašeny z ruské anexe Krymu a údajně také čelí ruské agresi. Z těchto důvodů by tedy Spojené státy měli navýšit svou vojenskou přítomnost v Evropě.

S informací, že v Rumunsku (poblíž Ukrajiny, Ruska a Krymu) přistály dva americké, vojenské stíhací stroje, F-22 Raptor přišel americký televizní kanál, Euronews, který zároveň uvádí, že tyto stíhačky se v současné chvíli řadí mezi vůbec nejmodernější vojenské stroje na světě. Podle dostupných informací jsou schopné ničit doslova vše, co jim stojí v cestě a to bez rozdílu, jestli se daný objekt zrovna pohybuje na zemi či ve vzduchu.

V souvislosti s přítomností amerických stíhaček v Evropě je třeba také uvést, že Spojené státy takto reagují nejen na volání východních států, ale také na velice ošemetné kroky Ruska, přesněji řečeno ruského vojenského letectva. To před dvěma týdny vyslalo své dvě stíhačky, nad americké válečné lodě, jež se právě ocitaly v Baltském moři.

Krom patřičné reakce na ruské, dalo by se říci provokativní, vojenské manévry se Spojené státy, tímto krokem chtějí zapojit také do nadcházejícího vojenského, leteckého cvičení, které by mělo proběhnout na rumunským územím a jehož součástí by mělo stát i rumunské letectvo.

Zdroj: Nová republika

Americké F-22 přistály v Rumunsku. Spojené státy tak navyšují vojenskou přítomnost v Evropě
Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář