Agresivita Spojených států, jako obrana proti nepříjemné konkurenci

Agresivita Spojených států, jako obrana proti nepříjemné konkurenci
Agresivita Spojených států, jako obrana proti nepříjemné konkurenci
Zdroj: all4desktop.com

Děje se tomu už více jak rok a půl. Přesněji řečeno od doby, kdy se na Ukrajině odehrál, Amerikou zorganizovaný puč, jež následně dovedl Ukrajinu až k ekonomické krizi a svět postavil, před potenciálně, další globální konflikt mocností, Spojených států a Ruska, mezi nimiž se jako americký rukojmí a oběť, nachází Ukrajina. Od té doby to vidíme, nebo slyšíme téměř každý den ze všech koutů médií, které nás ovlivňují. Ptáte se o čem, že mluvím?

Přeci o Spojených státech a o jejich agresivní, převážně zahraniční politice, kterou světu už více jak rok a půl předvádí. A neděje se tomu jen posledních 17 měsíců, tento typ politiky totiž Spojené státy praktikovali již v minulosti. Nyní od chvíle, kdy na Ukrajině vypukla krize je to ale extrém. Vždyť se na to podívejte, skoro každý den, slyšíme zprávy tipu: Americký politik prohlásil o Rusku, nebo o Číně, že představují pro Spojené státy nebezpečí, nebo Americký politik odsoudil kroky Ruska za to a to. U těchto politických projevů, samozřejmě v dnešní době, kdy jsou tyto země (Rusko, Čína vs. USA) v těžké při, nesmějí chybět ani gesta nenávisti. Všiměte si někdy, jak se Američtí politici na stupínku, předvádí, jak gestikulují, mlátí do stolu pěstmi a mračí se. Co „našeho“ západního, zaoceánského souseda, vede k takovému chování? Co mu svět udělal, že si nyní musí v čele s Ruskem a Čínou, vytrpět takové divadélko? Hrozí snad někdo Spojeným státům válkou?

Na tyto otázky je poměrně snadná odpověď. Ve skutečnosti se totiž o žádnou válku, proti Spojeným státům, i přes jejich četná prohlášení o jejich ohrožení, nejedná. Je to jen, jak už bylo výše zmíněno, pouhé divadélko s jedním jediným cílem a to zakrýt strach z konkurence a vyprovokovat, novou válku. Pokud nerozumíte, přiblížím.

Jak jistě mnozí mohou pamatovat, tak před rokem 1991, tedy před rozpadem SSSR, byly Spojené státy s mírným odstupem od tehdejšího SSSR, takřka ve všech oblastech, světovou jedníčkou. Tohoto postu si vážili, neboť dobře věděli, že by je, doslova lusknutím prstu mohl předehnat Sovětský svaz, později Rusko. Pak ale přišel onen již zmíněný rok 1991, přesněji 26. prosinec, kdy Sovětský svaz padl. Rázem se Spojené státy stali absolutní světovou velmocí – dobývání vesmíru, zdravotnictví, ekonomika a první řadě vojenský průmysl a armáda. Prostě světová velmoc, číslo 1. Spojeným státům se dařilo, takřka ve všech oblastech, vesmírné mise, které chtěli zorganizovat, zorganizovali,války, které chtěli vyhrát, tak vyhráli. Pak ale přišel další zlom, tentokrát už ale na straně USA, bavíme se nyní o letech 2008 a 2009, tedy o letech, kdy takřka celý svět zasáhla, ekonomická krize. Ta způsobila, že ekonomika Spojených států se začala pomalu ale jistě zpomalovat. Náhle Spojené státy, které do té doby byli zvyklé na to, že jsou ve všem, daleko vpředu, před ostatními, doslova ztratili vítr z plachet. Jejich ekonomika se zpomalovala a spolu s tím se museli „ořezat“ další, velice nákladné projekty, mimo jiné i projekty vojenské. A právě v tuto chvíli, kdy Spojeným státům, došli síly, tak na sobě začali pracovat státy, které dříve byli těsně v závěsu USA, tedy Rusko nebo Čína (hlavně Rusko, Čína nikoliv). Prostě jinak řečeno, začali ten obrovský náskok, který si Spojené státy, před zbytkem světa vybudovali, tak dohánět. A na to Amerika prostě nebyla a není zvyklá. Američané, nebo respektive americká vláda, prostě není zvykla na to, že by měl být někdo lepší, než jsou oni sami.

Proto dnes USA, téměř rok a půl po puči na Ukrajině, činí takovéto divadélko (hysterická prohlášení směřující k Číně a Rusku, včetně situace na Ukrajině), jehož jsme svědky. Chtějí světu prostě dokázat, že jsou pořád na vrcholu, že to jsou oni, kdo mají vojenskou převahu nad celým světem a dokážou porazit kde koho. A jediné jak toho mohou dosáhnout je válka. Pokud bychom ale chtěli být reální tak realita je zcela odlišná, pokud by se totiž Rusko a Čína, „dnes“ spojili a došlo by na nejhorší, tedy na válečný konflikt , pravděpodobně by USA v tomto boji padli.

Můžeme tedy jen doufat v to, že Spojené státy uznají fakt, že může být i někdo lepší, než jsou oni. Že jejich dnešní do nebe volající, arogantní chování, nepřeroste v ozbrojený konflikt, jež by pro lidstvo byl zřejmě ozbrojeným kofliktem posledním. A že místo těchto činností, jako válčení mezi dvěma světovými mocnostmi, zapracují spíše na spolupráci s Ruskem a Čínou, aby společně zdolali, třeba dnes velice rozebírané islamisty, kteří ač se to nezdá, nám vyhrožují ze všech stran válkou.

Zdroj: Vlastní

Agresivita Spojených států, jako obrana proti nepříjemné konkurenci
Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář