Agrární společnosti žalují Evropskou komisi kvůli záchraně včel

Agrární společnosti žalují Evropskou komisi kvůli záchraně včelZdroj: www.bayer.com
Agrární společnosti žalují Evropskou komisi kvůli záchraně včel
Zdroj: www.bayer.com

Největší agrární společnosti světa, jako je Syngenta, BASF nebo Bayer podaly na Evropskou komisi žalobu, za její údajný, odmítavý postoj k pesticidům. Důvodem záporného postoje Evropské komise k používání pesticidů je fakt, že tyto látky na základě patřičných informací a rozhodnutí z května, roku 2013 zapříčiňují hromadné hynutí včel (a nejen včel) po celém světě. K tomuto závěru se došlo poté, kdy Bayer společně se svými agrárními „spojenci,“ dokázal vytvořit nový druh, nebo lépe řečeno, spíše novou třídu pesticidů s názvem neonikotinoidy čili neoniky.

Tyto pesticidy následně, při jejich aplikování na ještě nezasazená semena rostlin, dokázaly zabít veškerý hmyz, usedající na pesticidem potřené rostliny. S informacemi o nových škodlivých pesticidech Bayeru a jeho „spojenců,“ přišla v květnu, roku 2013 sama Evropská unie, konkrétně úřad potravinové bezpečnosti. Ten díky ohromnému veřejnému nátlaku nakonec, novou třídu pesticidů zakázal. Jak je ale nyní vidět, tak agrární společnosti si se zdravím naší planety nijak zvláště hlavu nelámou a chtějí Evropskou komisi, díky své žalobě dostat pod tlak.

Šance, že by se takto skutečně stalo a že by Evropská komise, opravdu podlehla není nijak malá. Zároveň je ale třeba říci, že současný postoj Evropské unie, potažmo její komise podporují i lidé v OSN, kteří dali jasně najevo, že aktuálně je přednější zdravý naší planety, než astronomické profity agrárních společností.

Jejich postoj (postoj OSN) v tomto problému byl asi takový: Pokud se s globálním úhynem včel nebude okamžitě něco dělat, včely jednoho krásného dne vyhynou. A jak už ve svých předpovědích řekl Albert Einstein: „Až jednou vymřou včely, tak do čtyř let vymře i lidstvo“.

Zdroj: New World Order Oppositions

Agrární společnosti žalují Evropskou komisi kvůli záchraně včel
Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Napsat komentář