77. výročí Křištálové noci v Drážďanech ovládli protesty PEGIDY

77. výročí Křištálové noci v Drážďanech ovládli protesty PEGIDY
77. výročí Křištálové noci v Drážďanech ovládli protesty PEGIDY
Zdroj: www.theconversation.com

Lidé, žijící v Sudetech a Německu, kteří společně s holocaustem, přežili také noc 9. a 10. listopadu, roku 1938, kdy se konala tzv. Křišťálová noc, tedy noc protižidovských pogromů, včera oslavili již 77. výročí této akce. V případě německých občanů bylo ale toto již zmiňované 77. výročí Křištálové noci v Německu, doplněné ještě jednou akcí. A to protestními akcemi, tamějšího hnutí PEGIDA, jehož akce se v Německu konají, každý pondělní večer a proti kterým se ozvala již celá řada hlasů s návrhem o jejich zakázání.

Na demonstraci vystoupil například, zakladatel hnutí PEGIDA, Lutz Bachman, který v tiičku s nápisem „Ať lživý tisk drží pysk!“ ve svém projevu, přirovnal stávající situaci v Německu k pádu NDR v roce 1989 a vyzval k odporu proti současné diktatuře a jejím mocipánům. Na tuto výzvu následně veřejnost zareagovala bouřlivým potleskem.

Krom Bachmana se ale před lidma se svým projevem objevila také čelní aktivistka PEGIDY, Tatjana Festerlingová, která vyzvala k oficiálnímu „skoncování s kultem německé viny“ a krajním levičákům vyčetla jejich chorobný fašistický, ideologický teror a rasizmus, vůči vlastnímu národu“ a požadovala, aby si národ sám určoval svůj osud.

Závěrem už lze jen říci, že účastníci protestů, nesli transparenty proti imigraci a islamizaci, na nichž německé kancléřce, Merkelové, doslova vzkázali: „Merkelová odprejskni!“. A syrskému prezidentovy, Bašaru Asadovy zas vyjádřili podporu tímto heslem: „Ano Asadovi!”

Zdroj: Eurabia

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář