17 500 Němců proti islamizaci

17 500 Němců proti islamizaciZdroj: www.nwoo.org
17 500 Němců proti islamizaci
Zdroj: www.nwoo.org

17 500 tisíce lidí se tuto noc sešlo v německých ulicích, aby vyjádřili svůj nesouhlas s islamizací západního světa a zazpívali si vánoční koledy. Celou tuto akci uspořádalo německé hnutí, PEGIDA, přezdívané jako Patriotičtí Evropané proti islamizaci Západu, které vzniklo letos v říjnu a od té doby organizuje tyto pochody (jak tomu říkají – „večerní procházky“), kdy se z několika stovek lidí stane, několika tisícový dav.

Těchto protestů („večerních procházek,“) které jsou na rozdíl od normálních protestů, klidné a mírumilovné, bylo do této doby zorganizováno deset, z nichž všechny měli za cíl, prakticky to samé: Dát najevo nespokojenost s obrovskou imigrací, násilím v průběhu pouličních bitev, kdy mezi sebou bojují salafističtí muslimové a etničtí Kurdové a které se odehráli v mnoha německých městech.

Vůbec největšími „večerními procházkami, byly poslední dvě procházky, z nichž první se konala minulý týden, a zúčastnilo se jí 15 000 lidí a druhá se konala tuto noc, kam přišlo o 2 500 lidí více. Krom již zmíněného zpěvu vánočních koled, bylo zde k vidění, také stovky transparentů na nichž byla hesla, tipu: „Proti nenávisti, násilí a Koránu,“ „Proti náboženskému fanatismu,“ nebo „Žádná šaría v Evropě.“

Celá akce v celku klidná, ostatně rodiče s dětmi na této večerní procházce, mluví za své. To však neznamená, že se celá tato událost, obešla bez nějaké větší pozornosti, právě naopak. Místo toho, aby byly politické špičky v Německu rady, že jejich obyvatelé, chtějí něco dělat s násilím, tak celá tato mírumilovná akce, byla pod těžkou palbou kritiky, kdy se zapojili jak vysoké politické špičky tak i lidé z řad umělců.

Jednou z politických špiček, která tuto večerní procházku zkritizovala, byla i německá kancléřka, Angela Merkelová, která upozornila lidi na to, že vedení celého hnutí PEGIDA, má i přes takto mírumilovné akce, jiné,skryté cíle. Lidé si prý mají dávat, veliký pozor na to, koho skutečně poslouchají, aby se z nich nestali zmanipulované figurky v rukou organizátorů.

Německá sociálně demokratická strana se dokonce, odvážila, i přes tvrzení policie, o větším počtu odpůrců proti samotné PEGIDĚ, přirovnat celé toto hnutí, včetně všech fanoušku k „Nacistům v sáčcích“.

A nebyla to jen Angela Merkelová a německá strana, která kritizovala večerní procházky, pod vedením hnutí PEGIDA.

Dále se připojil třeba protestanský biskup Drážďan, který si nejspíše myslel, že 17 500 lidí, celý tento pochod, kvůli špatnému počasí vzdá a půjde domů. Když ale viděl, že to lidé s tím pochodem, nebo tedy večerní procházku myslí, vážně, řekl, cituji:

Zneužít křesťanské symboly a křesťanské tradice k politickým cílům.

Tyto protesty se stali terčem kritiky, také pro ředitele Braniborské státní opery, které na budově před níž se protesty konali, zhasli světla.

Co se týká dalších večerních procházek, tak zatím žádný další datum, nebyl zveřejněn.

Zdroj: New World Order Oppositions

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář